Oczekiwania co do funkcjonowania sezonu.

• 250 Odpowiedzi
  • 116052 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

KSGBOY

Odp: Oczekiwania co do funkcjonowania sezonu.
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Wrzesień 2015, 10:50:37 »
No ja się trochę nie zgodzę z tymi kontrami aczkolwiek jakiś limit by się przydał. Dlaczego?

Ano dlatego że grając z niektórymi miałem wrażenie że ustawiają sobie crash off glass i mają w 4 literach wszystko bo regulamin zabrania dużo kontrować a praktycznie mając LBJ mogłem wtedy każdą akcje kończyć szybko. Nie można chyba aż tak bardzo tego szufladkować.

To moje zdanie - Co do zone to obojętne mi to jak będzie można edytować zagrywki ale wolałbym aby ludzie nią nie grali

*

m_agic3

« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrzesień 2015, 11:40:20 »
Z tymi kontrami to jestem na NIE. baskecik ma byc urozmaicony a tak zabijamy jego ważna cześć lub prawie do zera minimalizujemy. Oczywiście kontry z głowa w granicach 10pkt jak najbadziej mile widziane. Jezeli ktos z tym bedzie przesadzał np. Połowa punktów powinne byc inne konsekwencje poniesione np. Ostrzeżenia lub zaniżona ocena meczu! Co do podwojeń - ogolnie dajmy zapis ze jest zakaz nadużywania czegokolwiek i to bedzie najlepsze rozwiązanie

Ps. Wszystko jest dla ludzi ale z głowa

*

Adi--666

« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrzesień 2015, 12:21:41 »
rowniez uwazam ze nie powinnismy wykluczac kontr bo to w baskecie musi byc i nie powinnismy tego zmieniac. Wiadomo nie tez tak ze w co 3-4 rebound jest pass pass i booom bo nie oto chodzi. ale moze pomyslem byloby jak z pip narzucenie cos w stylu limitu. dobrym rozwiazaniem byloby unormowanie stosunku strat do pkt z kontry. wiadomo przy 22 stratach ciezko tez miec 2 pkt z kontry;)

*

KSGBOY

« Odpowiedź #23 dnia: 10 Wrzesień 2015, 13:07:58 »
Czekamy na komentarze od pozostałych osób które się zapisały do ligi - jakie jest wasze zdanie?

*

mag

« Odpowiedź #24 dnia: 10 Wrzesień 2015, 13:20:34 »
Hmm kiedyś na innym portalu o ligach online :P istniała liga na innej platformie z poprzedniej generacji ;D
I tam był właśnie taki zapis że kontry grać można po przechwycie i po bloku i to była naprawdę spoko opcja dobry deff nagradzany łatwymi punktami i zwykle kontry mieściły się w przedziale max 20, tylko właśnie tu się pojawia to co pisał KSG  kazdy ustawiał niemal na maxa atakowanie tablicy bo wiedział że i tak nikt nie będzie po reb leciał na kontre.
I teraz pytanie czy wykluczyc kontry po reb i kazdy sobie tak samo ustawia pasek atakowanej czy reagować na to co się dzieje na boisku.
Ogólnie dobrze by było ten punkt sprecyzować aby nie było niedomówień
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2015, 13:25:03 wysłana przez mag »

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Wrzesień 2015, 13:32:16 »
wtedy dajesz w sliderach "crash offensive glass" odpowiednią niską wartość i nawet jeśli tam 4 pójdzie na deskę to zbierać będą co 10 piłkę. zgadzam się, ze promuje to lepszą obronę!

*

Adi--666

« Odpowiedź #26 dnia: 10 Wrzesień 2015, 13:35:46 »
dokladnie tak jak mag napisal jest w najwiekszej lidze niemieckiej ²k  gdzie umowilem sie na spara :d

*

KSGBOY

« Odpowiedź #27 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:16:48 »
wtedy dajesz w sliderach "crash offensive glass" odpowiednią niską wartość i nawet jeśli tam 4 pójdzie na deskę to zbierać będą co 10 piłkę. zgadzam się, ze promuje to lepszą obronę!

kompletnie się nie rozumiemy - Mi nie przeszkadza to że ktoś da crash glass i będzie dużo zbierał ale że skoro to daje to musi się liczyć z tym że może pójść kontra - to nie ma nic wspólnego z ilością zebranych piłek. To ma być coś za coś. Daje Crash off glas to ryzykuje że dostanę kontrę. Ustawiam limit transition - nie będzie kontry ale ryzykuje że mi nie zbiorą w ataku.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:36:06 »
mając tak ustawione slidery nie sądzę aby ktokolwiek chciał iść pod prąd ;) i liczył na zbiórkę, wiedząc że szansa jest zbyt niska, więc lepiej nie ryzykować tylko obrońcami wracać do obrony ,a ewentualną deskę zostawić dla wysokich.

*

bARt48PL

« Odpowiedź #29 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:37:47 »
Zgadzam się.
Kontry bym pozostawil, oczywiście nie notorycznie. Na pewno nie robiłbym tego co bylo w jakiejś tam lidze gdzie grał Malekem. Że kontra tylko po zbiórce PG. To dla mnie w ogóle abstrakcja. TAK dla kontry, ale granej z umiarem.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:46:45 »
a myślicie dlaczego w lidze online niemieckiej, hiszpańskiej i tej "jakiejś tam" co grałem jest zakaz gry szybkich ataków po zbiórce? bo napędzają "fliperiadę" i odcinają się od stylu gry QM! nie chcę tutaj wywoływać rewolucji, ale generalnie jestem dość mocnym zwolennikiem tego zakazu, która zmieniłaby oblicze gry tak samo jak nakaz gry on-ball defense.

*

Zabier

« Odpowiedź #31 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:57:38 »
Hmm kiedyś na innym portalu o ligach online :P istniała liga na innej platformie z poprzedniej generacji ;D
I tam był właśnie taki zapis że kontry grać można po przechwycie i po bloku i to była naprawdę spoko opcja dobry deff nagradzany łatwymi punktami i zwykle kontry mieściły się w przedziale max 20, tylko właśnie tu się pojawia to co pisał KSG  kazdy ustawiał niemal na maxa atakowanie tablicy bo wiedział że i tak nikt nie będzie po reb leciał na kontre.
I teraz pytanie czy wykluczyc kontry po reb i kazdy sobie tak samo ustawia pasek atakowanej czy reagować na to co się dzieje na boisku.
Ogólnie dobrze by było ten punkt sprecyzować aby nie było niedomówień

Tez byłbym za tym ktoś zabierze mi piłkę albo zablokuje to wiem ze będzie kontra a nie ze jak tylko nie trafie rzutu to 50/50 czy ktoś zwolni grę czy poda przez pół boiska jakby każdy sie tego trzymał to nie byłoby pretensji , ja jestem za tym zeby było coś konkretnie zapisane a nie ze jest jakaś dowolność juz wolałbym tylko kontrę po zbiórce pg bo wtedy każdy wie co ma robić tylko jak bedą restrykcyjne zasady to będzie ład i porządek

*

Adi--666

« Odpowiedź #32 dnia: 10 Wrzesień 2015, 15:01:54 »
Zgadzam się.
Kontry bym pozostawil, oczywiście nie notorycznie. Na pewno nie robiłbym tego co bylo w jakiejś tam lidze gdzie grał Malekem. Że kontra tylko po zbiórce PG. To dla mnie w ogóle abstrakcja. TAK dla kontry, ale granej z umiarem.
.     True

*

KobeBryantPL

« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień 2015, 15:06:00 »
Nie ma co przesadzać. Mamy grać fajnie, ale nie tak żeby myśleć po zbiórce czy mogę podać czy nie. Kontry albo early offense to dość ważna część gry. Jak takich rzeczy będziemy zakazywać to będziemy mieli przesadę tylko w drugą stronę. Trzeba po prostu znać umiar, a myślę, że każdy kto się tu zapisuje takowy zna ;) Wyjątki po prostu będzie trzeba upominać.

IMO Malek te ligi zagraniczne przeginają z regulaminem. Limit rzutów dla jednego gracza albo kontra tylko po zbiórce guarda to gruba przesada.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień 2015, 16:55:58 »
a ile to jest rzutów aby można powiedzieć, ze nadużywa się 1 zawodnika? no właśnie nikt tego nigdy z Nas nie ustalił, zatem uważam że to kolejna zmiana która powinna się znaleźć w Naszym regulaminie.

*

mag

« Odpowiedź #35 dnia: 10 Wrzesień 2015, 17:01:19 »
hmm ja wiem czy przesada mowię zagrałem sporo meczy bez wykonania nawet 1 kontry po reb a jedynie te wynikające z przechwytów czy bloków i tych kontr było właśnie akurat w meczu na pewno nie było ich za mało ... to nie jest tak że nie było by w ogóle kontr tylko były by po dobrej obronie.
Tzn ja tam zawsze się dostosuje ale uważam że trzeba istalić że albo można i niech nikt niema do nikogo pretesji o to albo zakazać i tyle bo "umiar" to bardzo płynne słowo nie gadajmy tu algorytmami tylko ustalić trzeba jasne dla wszystkich zasady a wierzcie na słowo to wcale nie jest zła opcja kontry i tak pozostaną na pewno lepszy taki zakaz niż nie wiem liczenie punktów z kontry że np max 20 w meczu

*

KobeBryantPL

« Odpowiedź #36 dnia: 10 Wrzesień 2015, 17:34:51 »
a ile to jest rzutów aby można powiedzieć, ze nadużywa się 1 zawodnika? no właśnie nikt tego nigdy z Nas nie ustalił, zatem uważam że to kolejna zmiana która powinna się znaleźć w Naszym regulaminie.
Ale jeśli mamy grać symulację NBA to chyba wiemy, że to liga gwiazd gdzie najlepsi oddają mnóstwo rzutów. Problemem może być styl tych punktów, czyli np. ciągłe izolacje, ale to już inna sprawa. Jak będziemy grać róznorodnie to nie ma czegoś takiego jak nadużywanie jednego gracza.

*

Adi--666

« Odpowiedź #37 dnia: 10 Wrzesień 2015, 17:52:51 »
Jesli mialbym sie juz zastanawiac czy brac pod uwage zakaz kontr ( za czym nie jestem ) to proponowal bym wlasnie ewentualnie takie rozwiazanie ze limit pkt z kontry bedzie dostosowany do ilosci strat popelnionych przez dany team

*

KSGBOY

« Odpowiedź #38 dnia: 10 Wrzesień 2015, 17:58:09 »
Jesli mialbym sie juz zastanawiac czy brac pod uwage zakaz kontr ( za czym nie jestem ) to proponowal bym wlasnie ewentualnie takie rozwiazanie ze limit pkt z kontry bedzie dostosowany do ilosci strat popelnionych przez dany team

I to jest jakieś wyjście

*

Adi--666

« Odpowiedź #39 dnia: 10 Wrzesień 2015, 18:55:47 »
Ksg Tylko jesli chodzi o mnie to jest ostateczne wyjscie. Bo jesli ktos bedzie walil kontry wiadomo w co 3 - 4akcjii to pilnujac stylu ligii jaki ma byc , powinno to byc odrazu zglaszane i tyle. Ale powaga wylaczajac kontry smieszne jest miec 22 stary i 4 pkt z szybkiego  :-X

* Ostatnie wiadomości

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Borsunio
[Dzisiaj o 03:43:27]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez wieluch71
[30 Wrzesień 2020, 23:30:41]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez DE_LA
[30 Wrzesień 2020, 23:23:43]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez KLIMO
[30 Wrzesień 2020, 23:00:32]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Zabier
[30 Wrzesień 2020, 22:50:20]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez chemik81
[30 Wrzesień 2020, 20:44:16]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Tevski PL
[30 Wrzesień 2020, 20:42:12]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Zaga_Kalisz
[30 Wrzesień 2020, 20:39:22]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez geso_95
[30 Wrzesień 2020, 20:34:07]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez McGot85
[30 Wrzesień 2020, 20:30:33]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez amper
[30 Wrzesień 2020, 20:10:43]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez przemekkw
[30 Wrzesień 2020, 19:51:58]

[30 Wrzesień 2020, 19:44:14]

[30 Wrzesień 2020, 19:43:32]

Odp: Zapisy na sezon #20 - 2k21 wysłana przez CrespoFella
[30 Wrzesień 2020, 18:48:25]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska