Oczekiwania co do funkcjonowania sezonu.

• 250 Odpowiedzi
  • 114190 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

mariobros

Odp: Oczekiwania co do funkcjonowania sezonu.
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Wrzesień 2015, 18:56:02 »
Przejrzałem na szybko dyskusję, zgadzam się z KSG i KobeBryant, nie można zakazać kontrataków po zbiórkach bo to odbiera realizm koszykówki. Ktoś słusznie napisał o sytuacji gdzie przeciwnik daje crash offensive glass na 100 i we 4 lecą na zbiórkę to co wtedy mam nie atakować z kontry ?!  Bez sensu.
Nic nie da również zmniejszenie tego slidera jak ktoś napisał , bo zauważcie że w sytuacji kiedy będziesz chciał atakować tablicę przegrywając to nie będziesz zbierał bo tak jest ustawiony slider :D
Kontry do strat też  mi się nie widzi , bo ktoś może bardzo dobrze szanować piłkę i nie popełniać tych strat ale bardzo mocno cisnąć ofensywną zbiórkę, to co wtedy mam nie grać z kontry bo przekroczę wskaźnik ? Bez sensu.
Jestem za kontrami po zbiórkach ale tylko w przewagach albo przy widocznym gapiostwie przeciwnika ( np. złe ustawienie przeciwnika w obronie po zbiórce, głupia próba steala, gra na całym )
To co robią w tych ligach w Hiszpanii czy Bóg wie gdzie jeszcze jest po prostu bez sensu, i kompletnie tego nie rozumiem po co to komu .
Nie chcę uczestniczyć w lidze nieprzemyślanych zakazów , chcę grać symulację koszykówki grając równocześnie FAIR wobec innych.

*

mag

« Odpowiedź #41 dnia: 10 Wrzesień 2015, 20:33:47 »
Jedno sprostowanie nikt nie zakazuje kontr, pisanie ze 20 strat i 4 z FB jest zwyczajnie mijaniem sie z prawdą jeśli straty będą wynikać z bloku czy przechwytu spokojnie robi się 10-20 punktów z szybkiego w meczu to mało jak na FB?
Straty można robić różne np wywalać piłkę w aut niewiele ma to wspólnego z kontratakiem bo raczej trudno wyjść na kontrę z wybicia autu albo może ja inną koszykówkę znam :P
Jak kontry mają być to niech będą ale nie z zapisem że z umiarem bo ile to jest ? Takie coś się nie sprawdzi każdy widzi to inaczej potem i będą niepotrzebne niedomówienia

Nie wiadomo jeszcze jak w 2k16 będzie ale w poprzednich ustawiając na maxa pasek FB niemal co 2 zbiórkę można było wyjść na szybki i wtedy można powiedzieć, że przeciwnik był z tyłu to jechałem ?

No i spokojnie w końcu to tylko dyskusja odnośnie ustaleń ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2015, 20:40:24 wysłana przez mag »

*

zecik

« Odpowiedź #42 dnia: 10 Wrzesień 2015, 20:47:24 »
jak juz wspominalem w regulaminie slamdunku, bylo slowo "zabrania sie" i nie wazne co bedzie po tym napisane, bedzie to odbierane negatywnie ;)

chcecie zrobic symulacje? wchodzicie w statystyki sezonu nba i wszystko jest tam pokazane ;) ogolnie z mojego doswiadczenia wynika ze caly regulamin moge sobie wsadzic w tylek, obym tylko gram zroznicowany basket i nie zapier....l od kosza do kosza :D

edit: słownictwo.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2015, 20:51:09 wysłana przez Malekem »

*

Adi--666

« Odpowiedź #43 dnia: 10 Wrzesień 2015, 21:05:42 »
Jedno sprostowanie nikt nie zakazuje kontr, pisanie ze 20 strat i 4 z FB jest zwyczajnie mijaniem sie z prawdą

Masz racje mag dlatego to byl poprostu przyklad       :)   I sorry zapomnialem zaznaczyc ze nie chodzilo mi o robienie 10x bledu polowy bo to chyba oczywiste ..... mowilem tu o branie pod uwage przechywty, bloki a w SZCZEGOLNOSCII   kontry po z zebraniu pilki  ;)

*

JoeBlack

• #RANKING
    0
  • Sr. Member
  • 281
  • Total likes: 102
  • Everybody has talent, but ability takes hard work.
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Wrzesień 2015, 21:43:48 »
Uważam, że bez sensu jest zabranianie kontr. To zabija basket, to będą szachy:
robię akcję i rzucam do kosza: wpadnie to dobrze, nie wpadnie to cofam się na swoją połowę i zaczynam bronić, a nie, przepraszam, muszę uważać kto zebrał piłkę z tablicy, bo jak zebrał PG to może pójść kontra i muszę szybciej wrócić do obrony. Aha, jeszcze jedno, po co w takim razie sprawność: fastbreak starter takim zawodnikom jak Kevin Love? A jak przeciwnik zmieni ustawienie na takie, że na SG będzie Klay Thompson, a na PG wstawi Dwane Wade'a, bo będzie chciał wzmocnić siłę w ataku to mam się przyglądać kto zebrał piłkę? Wade czy Klay? To taki przykład na szybko....
Im więcej zakazów w regulaminie tym słabsza liga, bo te zakazy będą odstraszać ludzi, którzy chcą pograć w kosza, nie w szachy czy bierki.
You don't get what you wish for,
You get what you work for!

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Wrzesień 2015, 22:44:33 »
przyznać się: ile osób grało mecz gdzie świadomie nie kontrowało? zapraszam do sparingu nadal można się przekonać za sprawą 2k15.

*

wojder

« Odpowiedź #46 dnia: 10 Wrzesień 2015, 23:38:36 »
U mnie się to zdarzało... Ale tylko dlatego żeby grać dłużej na polu przeciwnika żeby go upodlić czasowo :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

*

Czarny24PL

• #RANKING
    3
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • 1597
  • Total likes: 1474
  • I didn't choose to ball, ballin chose me.
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Wrzesień 2015, 02:49:23 »
U mnie się to zdarzało... Ale tylko dlatego żeby grać dłużej na polu przeciwnika żeby go upodlić czasowo :P

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

classic Wojder :D

*

Adi--666

« Odpowiedź #48 dnia: 11 Wrzesień 2015, 05:44:07 »
Ja jakies 3 dni temu z Mrn zagralem na takich zasadach-totalnie bez kontr(serdecznie pozdrawiam  :d hahaha) i naprawde kilka razy ja jak i on mielismy sytuacje gdzie kontra powinna pojsc 100%-towa ale spokojnie dobiegalem za nim w obronie i czekal az sie poustawiam:)

*

KSGBOY

« Odpowiedź #49 dnia: 11 Wrzesień 2015, 07:06:01 »
Uważam, że bez sensu jest zabranianie kontr. To zabija basket, to będą szachy:
robię akcję i rzucam do kosza: wpadnie to dobrze, nie wpadnie to cofam się na swoją połowę i zaczynam bronić, a nie, przepraszam, muszę uważać kto zebrał piłkę z tablicy, bo jak zebrał PG to może pójść kontra i muszę szybciej wrócić do obrony. Aha, jeszcze jedno, po co w takim razie sprawność: fastbreak starter takim zawodnikom jak Kevin Love? A jak przeciwnik zmieni ustawienie na takie, że na SG będzie Klay Thompson, a na PG wstawi Dwane Wade'a, bo będzie chciał wzmocnić siłę w ataku to mam się przyglądać kto zebrał piłkę? Wade czy Klay? To taki przykład na szybko....
Im więcej zakazów w regulaminie tym słabsza liga, bo te zakazy będą odstraszać ludzi, którzy chcą pograć w kosza, nie w szachy czy bierki.

Zgadzam się z Joe w tym względzie dużej ilości zakazów. Nie mówię że nie ma być ich wcale bo nie chcemy QM ale trzeba to zrobić z głową. Poza tym wprowadzimy obowiązkowe ocenianie gry przeciwnika. Oceny te będziemy podliczać jak kiedyś na SD w PS3 i osoby z najgorszą średnią lub poniżej pewnego pułapu będą miały wypad z ligi. Myślę że to wystarczy
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2015, 09:30:45 wysłana przez KSGBOY »

*

mag

« Odpowiedź #50 dnia: 11 Wrzesień 2015, 10:53:16 »
Ale nie mylmy grania zupełnie bez kontr do grania kontr po przechwytach i blokach... zagrałem z 200 takich meczy i serio nie było tak jak mówicie, owszem bywało że gość pobiegł do kontry po reb i aż się prosiło aby mu podać, ale czy te 2 punkty w takiej sytuacji zrobią aż taki problem ?
Ja tam nie upieram się ale mówię warto spróbować a nie być od razu na nie

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #51 dnia: 11 Wrzesień 2015, 11:21:37 »
jest zakaz prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu, czy mówi on o tym że nie wolno pić :D?
swoją drogą niedługo weekend Panowie to smaczności Wam już teraz życzę!

*

bbogacz1986

« Odpowiedź #52 dnia: 11 Wrzesień 2015, 11:47:17 »
Plusy zakazania kontr:
-spowolnienie

Minusy zakazania kontr:
-sztuczne spowalnianie akcji
-rozmyślanie podczas gry kiedy bedzie wypadało kontre zrobić a kiedy nie
-rzuty przeciwnika w 5-8sek akcji z nieprzygotowanych pozycji. Nie będziemy mogli ukarac kontrą mimo ze zawodnicy sami startują jak wściekli do przodu
-piłki po rzucie wylatujące na środek boiska lub gdzies dalej od kosza. Jezeli złapiemy np. Sg lub sf nie będziemy mogli skoczyć wsadem tylko czekać łaskawie na powrót przeciwnika do obrony bo nasz PG nie macnął piłki

Bezsens moze zmienię zdanie jak zagram kilka meczy na takich warunkach lecz narazie jest to dla mnie jak pozwolić rzucać tylko skrzydłowym za 3 pkt wiec NIE NIE NIE

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #53 dnia: 11 Wrzesień 2015, 12:19:01 »
musimy ustawić na forum możliwość klikania znacznika "nie lubię" :)

nie siejcie paniki, jest ona zupełnie niepotrzebna.

*

mariobros

« Odpowiedź #54 dnia: 14 Wrzesień 2015, 22:23:34 »
Obadałem regulamin z grubsza wszystko wygląda rozsądnie tylko dwa punkty wymagają wg. mnie poprawy

-Jeżeli mecz został wyłączony w trakcie drugiej połowy nie ma obowiązku zaczynania wszystkiego od nowa (decyzja osoby wygrywającej), aczkolwiek rekomendujemy aby mecz zagrać od początku z uwagi na przekłamania statystyczne i niemożliwość zrelacjonowania meczu po Simie czy też po meczu dogrywanym.

Ten zapis jest zbyt ogólny, wynika z niego tyle że w 3 kwarcie wygrywając choćby 5 pkt przy rozłączeniu można wziąć sobie win - wszyscy chyba wiemy jak dynamiczną i przewrotną grą jest koszykówka, należy napisać zdecydowanie prowadzącej np +20 w trzeciej kwarcie albo jakieś 10 pkt na 1:30-2 min do końca

-Krycie strefą lub na całym boisku jest dozwolone w 2 ostatnich minutach każdej kwarty

Dlaczego kryć strefą w ostatnich 2 minutach kwarty ? Jeżeli ktoś bombarduje pomalowane albo gra  co drugą akcję szybkiego picka to nie można ustawić strefy na chwilę ?

Krycie na całym ok tylko powinno być dodane że można kryć w sytuacjach specjalnych jak np kończący się zegar na akcje albo ostrym przegrywaniu +20pkt

Chodzi raczej o to aby nie były to główne sposoby na obronę , ująłbym to raczej w proporcję nie więcej niż 1/5 meczu

Co o tym myślicie ?
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2015, 22:27:55 wysłana przez mariobros »

*

mag

« Odpowiedź #55 dnia: 14 Wrzesień 2015, 22:31:45 »
Słuszne postulaty kolega zgłasza, tzn ja strefy nie używam raczej ale miewałem takie mecze że ktoś mi cały czas na kosz bił wtedy faktycznie powinno być dozwolone bronienie się oczywiście grając na zasadzie że się i tak trzeba przełączyć na najbliższego obrońcę
Choć tu trzeba zobaczyć samą grę bo podobno ma być poprawione to krycie jeśli nie będą się ślizgać w obronie to strefa faktycznie może być zbędna przynajmniej jak dla mnie.

Te wygrywanie w 3 q to też lipa bo zawsze może być opcja że wygrywam 5 ptk wyłączę konsole i powiem że nie chce grać... wiadomo zakładamy że nikt tak tu nie zrobi ale imo lepiej wykluczyć taką sytuację a wiadomo że i 20 ptk można w 4q odrobić z pomocą konsoli i to bardzo szybko zobaczymy jak będzie w 2k16.
Jeśli zostawić ten zapis to przynajmniej +20 powinno być
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2015, 22:42:44 wysłana przez mag »

*

KLIMO

« Odpowiedź #56 dnia: 14 Wrzesień 2015, 23:59:14 »
Dla mnie kontry po przechwycie i bloku = blok lub przechwyt i wtedy TURBO, i dzida na kosz (jeżeli ktoś uważa że mogą być z tego punkty)...albo ewidentna sytuacja = czyli taka gdzie jedno podanie powoduje, że mój gracz jest na sam na sam z koszem bądź w przewadze 2na1 (ale też nie za często), a nie że jedno podanie, TURBO i jestem w sytuacji 1na1 czy 2na2. Przy ustawionym off glass powinna być często sytuacja, że po 1 podaniu (bez turbo) jest przewaga 2na1.

Sytuacja nadużywania jednego gracza (jakiegoś all stara)  = gracz w swoim locker room pisze, ze jego atak opiera na gwieździe zespołu ale wtedy nie może mieć pretensji o częstsze podwajanie jego all stara.

Tak samo limit PIP. Jest limit to ludzie będą ustawiali PLAY PHYSICAL DEF i LIMIT PERIMETER SHOTS bo będą wiedzieli, że rywal mimo wszystko nie za każdym razem będzie wbijał się w środek. Jeżeli rywal ustawiłby NEUTRAL na defensive focus i agresji na piłce to łatwiej byłoby mu bronić wjazdów pod kosz, ale tego nie zrobi bo woli utrudniać rzuty gdyż wie że ciągłe wjazdy mimo otwartej drogi do kosza kiedyś się skończą bo jest limit PIP.

I tu ciężko zmienić mentalność ludzką bo każdy będzie mówił, że koszykowka to szachy i nikt nie będzie grał pod rywala żeby mu ułatwić rzuty ;) po prostu trzeba zdrowego rozsądku....
Discord: KLIMO1988_PL

*

KLIMO

« Odpowiedź #57 dnia: 15 Wrzesień 2015, 00:01:23 »
Gramy tak jak pozwala przeciwnik i taki jaki mamy skład.
Nie forsujemy ciągłego RUN&GUN.
Wiadomo, że będziemy grali pod kosz jeżeli ktoś ustawi presję na strzelców (limit perimeter shots) albo będzie bardzo blisko podchodził do rywala. Głupotą było rzucać na siłę przez ręce albo podać do strzelca który też ma przyklejonego obrońce do siebie. Najlepiej minać takiego obrońce. Jak zrobisz w obronie krok do tyłu to tak łatwo Cię nie minie ale będzie miał trochę miejsca do rzutu. Coś za coś po prostu. Jeżeli będziesz miał miejsce to też nie bać się rzucać , nie szukać ciągłego wbijania pod kosz jak mamy miejsce na rzut. Jak ktoś jednak będzie grał sporo pod kosz to ustawić PROTECT THE PAINT i serio pomaga. Zmusi rywala do rzutu z dystansu.

Po prostu czasem postawić się w sytuacji rywala i pomyśleć czemu np rywal nadużywa wjazdów. Nadużywa bo mam limit perimeter shot i play physical. Co ja bym zrobił jakby rywal miał tak ustawioną obronę? Też zapewne bym wbijał pod kosz. Albo czemu koleś tak gra kontrami skoro mam ustawione off glass? I po zadaniu sobie tych pytań odpowiedź jest prosta. Czemu mnie ciągle mija jak blisko do niego podchodze? Może temu że jestem zbyt blisko i łatwo mnie minąć? to bede cofał się o krok to mnie nie minie ale może rzucic...niestety to koszykowka...coś kosztem czegoś ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2015, 00:09:21 wysłana przez KLIMO »
Discord: KLIMO1988_PL

*

bbogacz1986

« Odpowiedź #58 dnia: 15 Wrzesień 2015, 06:46:23 »
Obadałem regulamin z grubsza wszystko wygląda rozsądnie tylko dwa punkty wymagają wg. mnie poprawy

-Jeżeli mecz został wyłączony w trakcie drugiej połowy nie ma obowiązku zaczynania wszystkiego od nowa (decyzja osoby wygrywającej), aczkolwiek rekomendujemy aby mecz zagrać od początku z uwagi na przekłamania statystyczne i niemożliwość zrelacjonowania meczu po Simie czy też po meczu dogrywanym.

Ten zapis jest zbyt ogólny, wynika z niego tyle że w 3 kwarcie wygrywając choćby 5 pkt przy rozłączeniu można wziąć sobie win - wszyscy chyba wiemy jak dynamiczną i przewrotną grą jest koszykówka, należy napisać zdecydowanie prowadzącej np +20 w trzeciej kwarcie albo jakieś 10 pkt na 1:30-2 min do końca

-Krycie strefą lub na całym boisku jest dozwolone w 2 ostatnich minutach każdej kwarty

Dlaczego kryć strefą w ostatnich 2 minutach kwarty ? Jeżeli ktoś bombarduje pomalowane albo gra  co drugą akcję szybkiego picka to nie można ustawić strefy na chwilę ?

Krycie na całym ok tylko powinno być dodane że można kryć w sytuacjach specjalnych jak np kończący się zegar na akcje albo ostrym przegrywaniu +20pkt

Chodzi raczej o to aby nie były to główne sposoby na obronę , ująłbym to raczej w proporcję nie więcej niż 1/5 meczu

Co o tym myślicie ?

Ja mysle ze tutaj chłopaki źle to ujęli w pocie pisania regulaminu. Chodziło oczywiście o to ze jezeli mecz przerwało w drugiej połowie to należy go dograć do końca ( ale wtedy dogrywamy np. dwie kwarty ) a nie cały - i tutaj miałaby decydować osoba wygrywająca. Czyli jezeli:
-mecz zerwie w pierwszej połowie gramy od początku
-jezeli zerwie w drugiej połowie decyduje osoba wygrywająca czy chce zagrac od nowa cały mecz czy dograc brakujący czas biorąc pod uwagę z jaką różnica punktową nas rozłączyło a nie ze ktos wygrywał 2 pkt zabiera zabawki i bierze wina

Co do krycia pewnie nie chcieli tego zabraniać całkowicie dlatego dali czas ktory najbardziej elektryzuje podczas grania i ma kluczowe odzwierciedlenie na wyniki czyli końcówka każdej z kwart gdzie pojawia sie chwilowy brak skupienia i zaangażowania :D.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2015, 06:48:34 wysłana przez bbogacz1986 »

*

KSGBOY

« Odpowiedź #59 dnia: 15 Wrzesień 2015, 08:22:47 »
Zgadzam się z wami jeśli chodzi o pip i kontry bo sam o tym pisałem wcześniej że nie może być tak że ktoś sobie daje crash glass i ma w 4 literach powrót do obrony. Podobnie z limit perimeter i przyklejaniem się obrońców bo pip ma tyle i tyle.

Rozegrałem kilka meczy w których przekroczyłem pip a dostałem wysokie oceny i przeciwnik nie miał najmniejszych pretensji. Raz był mecz gdzie miałem 90 % z pipu w 3 kwarcie ale to dlatego że przeciwnik jak sam przyznał miał coś źle poustawiane i za każdym razem szło podwojenie od centra więc podawałem pod kosza i paka. Nie było żadnych pretensji.

Jeśli chodzi o kontry czy pip to ciężko to wsadzić w "ramy".

SŁOWO KLUCZ TO: RÓŻNORODNOŚĆ, GRANIE Z GŁOWĄ I ROZSĄDEK

Wprowadzamy system obowiązkowego oceniania i uważam że to fajna sprawa bo będziemy eliminować tych którzy tu nie pasują. Osoby z najsłabszą średnią będą poddane ocenie administracji i muszą się liczyć z tym że opuszczą ligę. Najlepsi stylowo będą oczywiście nagradzani.

Wkrótce więcej info na ten temat w specjalnie założonym temacie!

* Ostatnie wiadomości

Odp: Sezon 19 - Zapisy & kiedy draft? wysłana przez KSGBOY
[01 Kwiecień 2020, 23:13:20]

Odp: Wyniki - sezon 18 wysłana przez Cezar
[01 Kwiecień 2020, 21:52:41]

Odp: Wyniki - sezon 18 wysłana przez skipim2
[01 Kwiecień 2020, 21:51:38]

Odp: Wyniki - sezon 18 wysłana przez chemik81
[01 Kwiecień 2020, 21:48:09]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez gadget
[01 Kwiecień 2020, 21:28:36]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez Hara
[01 Kwiecień 2020, 21:17:30]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez KSGBOY
[01 Kwiecień 2020, 20:53:22]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez KLIMO
[01 Kwiecień 2020, 20:40:26]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez Cezar
[01 Kwiecień 2020, 19:53:28]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez Zabier
[01 Kwiecień 2020, 19:34:48]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez ciasteck
[01 Kwiecień 2020, 18:22:49]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez biggie19_
[01 Kwiecień 2020, 18:14:13]

Odp: Sezon 19 - Wybór Drużyn wysłana przez szponters
[01 Kwiecień 2020, 17:51:18]

Odp: Typer PO - sezon 18 wysłana przez DE_LA
[01 Kwiecień 2020, 17:48:35]

Odp: Dyskusja na temat bieżacy. wysłana przez KSGBOY
[01 Kwiecień 2020, 17:44:24]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska