Oczekiwania co do funkcjonowania sezonu.

• 250 Odpowiedzi
  • 116055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Adi--666

Odp: Oczekiwania co do funkcjonowania sezonu.
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Wrzesień 2015, 08:40:53 »
zgadzam sie  w 100% z Ksg  :-X

*

mag

« Odpowiedź #61 dnia: 15 Wrzesień 2015, 23:39:35 »
Limit pip to prehistoria większośćnawet nie wie skąd się pojawił, a było to za czasów jak powstawały pierwsze ligi na jeszcze nba live 2003-04-05
W tamtych gierkach był taki naskok którym przeskakiwało się obrońce i wbijało prosto pod kosz aby tego nie nadużywać wprowadziliśmy limit i choć w tamtych czasach uważałem to za konieczne dziś uważam że jest to zbyteczne, nowe wersje NBA już nie pozwalają tak łatwo wejść na kosz często przy kryciu nie wpadają te piłki i da się to bronić.
A totalną głupotą jest rzucanie z med jeśli mamy pusty kosz bo tego nie zobaczymy w żadnym meczu żadnej ligi tak się zwyczajnie nie gra.
Dla jasności nie twierdzę że trzeba grać 80% pipu mi limit nigdy nie przeszkadzał 60% jak grasz różnorodnie bez niczego wystarcz a w razie jak się przekroczy nawet nie ma co z tego wielkiego halo robić.

Co do dogrania 2 kolejnych kwart to spoko opcja popieram

*

siedzenaganku2

« Odpowiedź #62 dnia: 16 Wrzesień 2015, 00:18:26 »
Limit pip to prehistoria większośćnawet nie wie skąd się pojawił, a było to za czasów jak powstawały pierwsze ligi na jeszcze nba live 2003-04-05
W tamtych gierkach był taki naskok którym przeskakiwało się obrońce i wbijało prosto pod kosz aby tego nie nadużywać wprowadziliśmy limit i choć w tamtych czasach uważałem to za konieczne dziś uważam że jest to zbyteczne, nowe wersje NBA już nie pozwalają tak łatwo wejść na kosz często przy kryciu nie wpadają te piłki i da się to bronić.
A totalną głupotą jest rzucanie z med jeśli mamy pusty kosz bo tego nie zobaczymy w żadnym meczu żadnej ligi tak się zwyczajnie nie gra.
Dla jasności nie twierdzę że trzeba grać 80% pipu mi limit nigdy nie przeszkadzał 60% jak grasz różnorodnie bez niczego wystarcz a w razie jak się przekroczy nawet nie ma co z tego wielkiego halo robić.

Co do dogrania 2 kolejnych kwart to spoko opcja popieram

i tutaj poszedl moj pierwszy lajk na forum. mag ma w 100 procentach racje

*

Hiszpan

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Wrzesień 2015, 02:13:24 »
Hej tu Hiszpan wypowie się w temacie.
Gram w 2k od kilku lat online i z kumplami systematycznie spotykając się na piwko. Wszyscy chcemy symulacji koszykówki prawda. Jest to o tyle trudne że różnimy się wiekiem stylem gry wyobrażeniem jak ma wyglądać akcja itd. Nie wszyscy mieli styczność z zawodową koszykówką tak myślę do tego kontaktu z trenerem wizji rozegrania akcji i następującymi z tym konsekwencjami o których pisze KLIMO.Jedni mają wizję gry jak SPURS inni typy Kobasów i izolacje grając i cisnąc 50 rzutów jednym typem. Dajmy wszystkim panowie możliwość grania jak kto lubi i co w nim w duszy gra.To tak jak by mi zabronić grać rozsądnie wolno w ataku z mądrym podawaniem długo piłki i szukaniem najlepszej pozycji do rzutu. Widzę gościa idzie minąć robię to podbiega oddaje do wolnego i rzut. Nie podchodzi to rzucam mu z przed nosa bo kryje mnie słabszy. Albo po piku robię że mnie słabszy kryje i jadę izolacje z nim. Albo podaje na post i gram tyłem i gdy widzę że ktoś mnie źle borni to robię to kolejny raz. Sztuczna zmiana zagrywki to też słabe bo co teraz mam rzucić z dystansu ;-( Koszykówka to prosta gra która opiera się tak naprawdę na prostocie wykorzystywania słabości przeciwnika. Koleś pisze naprawdę tak jak jest w rzeczywistości i myślę że może dużo więcej napisać podobnie do mnie. Panowie tu trzeba ruszyć głową a nie zakazami !!! Rzuca podejdę bliżej broniąc on ball oczywiście. Wbija na kosz odejdę zostawiając miejsce do rzutu. Jedzie co akcję kontrę przerywam faulem a po chwili przechwyt robię ustawiam się na offens itd. To daje naprawdę satysfakcje że czytasz kogoś bo na tym polega sport. To symulacja tak wygląda prawdziwy basket. Dużo lepiej i mocniej reagują koledzy CPU którzy pomagają i nie wiem czy jest to wykonalne przełączając się na następnego zawodnika by odpowiednio szybko zareagował z pomocą. Gdy się przełączamy zawsze jest chwilka gdy ten zawodnik stoi jak słup i to utrudnia. Dlatego z kumplami mamy dowolność bronienia. A gramy w domu bez laga a gdzie do tego dodać onlinowe 2k z opóznieniem gdzie tak naprawdę mega ciężko grać on ball idealnie tak jak to ma być. Do tego jak pomagać i podwajać. CPu robi to nieudolnie. Jak ktoś to nadużywa to dostaje wolny zawodnik piłkę tak jest zawsze to zmusza do myślenia i zaprzestania takiej praktyki. Ale panowie jak nie podwajać zawodnika który jest hot bo jest np 8 minuta meczu albo nie grać ukrytej zony jak np Cleveland albo SPURS  Grałem testując dziesiątki sliderów i naprawdę idzie wszsytko. Zmniejszyć procent trafiania trudność podań zbiórek itd ale po długim testowaniu doszliśmy z kumplami do wniosku że najlepiej gra się na Symulacji bez zmian. Gra została tak zrobiona i ona daje czucie płynność i co najważniejsze dokładnie wiesz jak wszystko działa i jak reaguje. od 2k7 się bawię i na 2k15 taki wniosek hehe Panowie można wszystko tylko trzeba potrafić. Nawet on ball był słabszy bo jak ktoś potrafi bronić to lepiej to robi niż CPU. Dwa zwody i nie ma CPU w obronie taka prawda. Tylko my graliśmy na Superstar by wymusić obronę On ball. Czekam na odpowiedzi
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2015, 02:16:44 wysłana przez Hiszpan »

*

JoeBlack

• #RANKING
    0
  • Sr. Member
  • 281
  • Total likes: 102
  • Everybody has talent, but ability takes hard work.
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Wrzesień 2015, 06:23:18 »
a po chwili przechwyt robię ustawiam się na offens itd.

oj, Hiszpan, tego to tutaj w ogóle nie wolno. Poza tym mądrze piszesz, ale z taką grą to tutaj długo nie pograsz.
You don't get what you wish for,
You get what you work for!

*

KSGBOY

« Odpowiedź #65 dnia: 16 Wrzesień 2015, 07:06:00 »
Hiszpan masz dużo racji ale regulamin nie ma na celu tylko zakazów i nakazów dla samej zasady. Regulamin ma wg mnie ograniczać wykorzystywanie bugów w grze czy ciągłego pójścia na łatwiznę. Każdy może nauczyć się jakiegoś zwodu i walić mijanki kiedy by tylko chciał (prawo-lewo i jazda). Tylko czy chcemy aby tak wyglądały nasze mecze? Że ktoś się nauczy dwóch, trzech rzeczy jak to ma miejsce w QM i będzie z tym leciał cały mecz?

Osoby które pisały regulamin obrały pewną drogę którą chcą aby NBA Nation poszło. Nie każdy się musi z tym zgadzać oczywiście i rozmowa na ten temat jest jak najbardziej wskazana.

Powtarzam słowo klucz to różnorodność.

Jak zagrasz iso raz na jakiś czas nikt płakać nie będzie, jak spróbujesz złapać na ofens raz na jakiś czas również nikt ci nic nie powie ale jeśli z tych rzeczy chcesz uczynić swoją główną broń i będziesz robił to co akcje  to będzie to słabe. Powtarzam było mnóstwo meczy w których te pipy, kontry czy ofensy były przekraczane i nikt nie miał pretensji!

To jest tylko moje zdanie
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2015, 08:45:30 wysłana przez KSGBOY »

*

Adi--666

« Odpowiedź #66 dnia: 16 Wrzesień 2015, 08:04:13 »
dokladnie Mag , i nawet z powodu przekroczenia pipu w ostatnim czasie nie bylo raczej jakis grubszych afer;) Mi kilkakrotnie zdarzalo sie ze przeciwnik przekroczyl 60% pip , ale bylo to po moich ewidentnych bledach w obronie  wiec nie bylo dyskusjii. Co prawda moze razic zdobywanie 20pkt w 1q , w 2q 2pkt i itd ale na to jest tez zapis w regulaminie.... zapis o limicie 60% zostawilbym jednak jako wyznacznik dla nowych graczy dolaczajacych do nas ;)

*

Hiszpan

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Wrzesień 2015, 11:49:55 »
KSGBOY powiem tylko tyle że gdy ktoś gra notorycznie izolacje to trzeba umiejętnie kryć w obronie odsunąć się od niego i gdy wchodzi i nas mija  koniecznie pomoc. Taka jest koszykówka. Sam przestanie to grać bo mu to szybko przestanie wychodzić gdy się będzie go umiejętnie kryć. Następna bardzo ważna kwestia ustawiona prawidłowo na graczy uprawiających wersje hokejową czyli sprint i dawaj do przodu to zmęczenie. Pogra tak za dużo i ma puszkę przy której już nie powinien trafiać.Tak powinno być przy zmęczeniu. Największym bólem jest za mała pomoc i za późna reakcja Cpu w przekazywaniu zawodnika. Mam nadzieję że 2k16 to zmieni bo tak trzeba było to nadrabiać w sliderach by pomoc była natychmiastowa tak jak jest w rzeczywistości. Bo tak to jest że facet wchodzi reszta stoi i się patrzy. Drugim ważnym czynnikiem jest procent trafiania z zawodnikiem przy sobie i tutaj też liczę że 2k16 będzie odpowiednio zrobione. By nie wpadały wszystkie rzuty z ręką na twarzy. Poprawiło się to z biegiem lat. Dodam jeszcze że bronie średnio ale czytam grę  i na bank jest tutaj pełno graczy super broniących. W 2k15 trochę się pływa i to utrudnia zobaczymy jak będzie w 2k16. Cała zabawa w obronie polega na tym że zostawiasz miejsce do rzutu masz więcej czasu na penetracje w obronie albo rzut odcinasz łatwiej Cie minąć na pierwszym kroku ale to przewidujesz i musi ktoś pomagać od razu na All stara typu Harden Lebron itd. Następna kwestia to taka że nie wyobrażam sobie gościa co ich wybierze i nie będzie nimi dużo grał i punktował bo tak naprawdę cpu sam ustawia dużo akcji na nich. Bardzo liczę też na gre post bo poprawili to podobno a to też daje dużo przyjemności. Na koniec piki które są najważniejsze i granie nimi w dużej mierze odwzorowaniem danej drużyny i typu zawodników. Masz Misie grasz dużo posta masz Goldenów pików bardzo dużo i rzutów itd wybrałeś Lebrona Duranta Wade Kobasa itd wiadomo że muszą pograć izolacje itd bo to ich naturalne granie. Wiec nie będę marudził tylko starał się go mądrzę bronić.  Najpiękniejsze w 2k jest to że każdy ma inny styl i dobranie zawodników ma tworzyć charakter. Coraz bardziej każdy zawodnik różni się sowimi umiejętnościami i zdolnościami do różnych rzeczy. Jasna sprawa że granie co akcje przechwytu i offensa denerwuje jak i bronienie na całym oraz strefa. Tylko tacy gracze nie mają pojęcia że na długą metę grając od 2k7 i wciągając w to kumpli doszli do wniosku że z lepszym grajkiem da się wygrać tylko cierpliwą dobrą grą w obronie i ataku zbilansowaną i umiejętnie kierowaną nie tylko samą grą ale i ustawieniami trenerskimi itd. Cierpiwość akcji a nie szybka gra na odrobienie wyniku itd
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2015, 11:52:45 wysłana przez Hiszpan »

*

siedzenaganku2

« Odpowiedź #68 dnia: 16 Wrzesień 2015, 12:00:48 »
KSGBOY powiem tylko tyle że gdy ktoś gra notorycznie izolacje to trzeba umiejętnie kryć w obronie odsunąć się od niego i gdy wchodzi i nas mija  koniecznie pomoc. Taka jest koszykówka. Sam przestanie to grać bo mu to szybko przestanie wychodzić gdy się będzie go umiejętnie kryć. Następna bardzo ważna kwestia ustawiona prawidłowo na graczy uprawiających wersje hokejową czyli sprint i dawaj do przodu to zmęczenie. Pogra tak za dużo i ma puszkę przy której już nie powinien trafiać.Tak powinno być przy zmęczeniu. Największym bólem jest za mała pomoc i za późna reakcja Cpu w przekazywaniu zawodnika. Mam nadzieję że 2k16 to zmieni bo tak trzeba było to nadrabiać w sliderach by pomoc była natychmiastowa tak jak jest w rzeczywistości. Bo tak to jest że facet wchodzi reszta stoi i się patrzy. Drugim ważnym czynnikiem jest procent trafiania z zawodnikiem przy sobie i tutaj też liczę że 2k16 będzie odpowiednio zrobione. By nie wpadały wszystkie rzuty z ręką na twarzy. Poprawiło się to z biegiem lat. Dodam jeszcze że bronie średnio ale czytam grę  i na bank jest tutaj pełno graczy super broniących. W 2k15 trochę się pływa i to utrudnia zobaczymy jak będzie w 2k16. Cała zabawa w obronie polega na tym że zostawiasz miejsce do rzutu masz więcej czasu na penetracje w obronie albo rzut odcinasz łatwiej Cie minąć na pierwszym kroku ale to przewidujesz i musi ktoś pomagać od razu na All stara typu Harden Lebron itd. Następna kwestia to taka że nie wyobrażam sobie gościa co ich wybierze i nie będzie nimi dużo grał i punktował bo tak naprawdę cpu sam ustawia dużo akcji na nich. Bardzo liczę też na gre post bo poprawili to podobno a to też daje dużo przyjemności. Na koniec piki które są najważniejsze i granie nimi w dużej mierze odwzorowaniem danej drużyny i typu zawodników. Masz Misie grasz dużo posta masz Goldenów pików bardzo dużo i rzutów itd wybrałeś Lebrona Duranta Wade Kobasa itd wiadomo że muszą pograć izolacje itd bo to ich naturalne granie. Wiec nie będę marudził tylko starał się go mądrzę bronić.  Najpiękniejsze w 2k jest to że każdy ma inny styl i dobranie zawodników ma tworzyć charakter. Coraz bardziej każdy zawodnik różni się sowimi umiejętnościami i zdolnościami do różnych rzeczy. Jasna sprawa że granie co akcje przechwytu i offensa denerwuje jak i bronienie na całym oraz strefa. Tylko tacy gracze nie mają pojęcia że na długą metę grając od 2k7 i wciągając w to kumpli doszli do wniosku że z lepszym grajkiem da się wygrać tylko cierpliwą dobrą grą w obronie i ataku zbilansowaną i umiejętnie kierowaną nie tylko samą grą ale i ustawieniami trenerskimi itd. Cierpiwość akcji a nie szybka gra na odrobienie wyniku itd

lepszy od Gmocha! lajk.

*

Zybi1986r

« Odpowiedź #69 dnia: 16 Wrzesień 2015, 12:13:09 »
Chodzi też o to Hiszpan, że teraz to jest wróżenie z fusów, bo jeśli obrona będzie taka jak w 15 to, wyuczenie sie crosow i mijanie zawodników jest bardzo proste i w 80% nie do powstrzymania, żebym nie wiem jak bronił. Jeśli ktoś nauczy się 3 zwodów do perfekcji i będzie stosował je ciągle, a przez 2k jest to nie do wybronienia i powie mi, że to moja wina, to jednak jest to spore nadużycie.

*

KSGBOY

« Odpowiedź #70 dnia: 16 Wrzesień 2015, 12:15:31 »
Hiszpan zgodziłbym się z tobą gdyby obrona on-ball była dopracowana ale nie jest(przynajmniej nie była w 2k15)
Powiedz mi co za sztuką jest zagrać iso Westbrookiem i wjechać na kosz?

Ale tak jak napisał Zybi zobaczymy co nam 2k zgotuje i wtedy można podjąć taką dyskusję

*

Hiszpan

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Wrzesień 2015, 12:21:11 »
A graliście panowie tak że mijający was gość miał od razu pomoc i to utrudniało mocno łatwe punkty. Slidery zmienione. Oczywiście że obrona on ball nie jest dopracowana i zwody pozwalają minąć. Wierzymy że w 2k16 się poprawi. Notoryczne granie jednym kolesiem też musi być załatwione szybszym zmęczenie co za tym idzie mniejszą skutecznością przy następnych akcjach.

*

KLIMO

« Odpowiedź #72 dnia: 17 Wrzesień 2015, 08:55:52 »
Żeby łatwiej bronić wjazdy wystarczy przestawić w sliderach obronnych "kontakt" podczas wjazdów, na 85-90 (o ile będzie mozna ustawiac slidery) i wtedy lekko do tyłu i wybronisz 8na10 ;)
Discord: KLIMO1988_PL

*

m_agic3

« Odpowiedź #73 dnia: 17 Wrzesień 2015, 09:21:16 »
Żeby łatwiej bronić wjazdy wystarczy przestawić w sliderach obronnych "kontakt" podczas wjazdów, na 85-90 (o ile będzie mozna ustawiac slidery) i wtedy lekko do tyłu i wybronisz 8na10 ;)

Czekaj czekaj a kiedy ty zes te slidery ustawiał do gry online? Bo w k15 i k14 nie było takiej możliwości na ps4?
Jezeli mowisz o ps3 to trochę przestarzale info. Tutaj moze to wszystko inaczej działać.
Zreszta ruszasz jeden suwak a cała mechanika gry sie zmienia - oby było to takie łatwe jak mowisz
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień 2015, 09:23:33 wysłana przez bbogacz1986 »

*

KLIMO

« Odpowiedź #74 dnia: 17 Wrzesień 2015, 09:42:24 »

Czekaj czekaj a kiedy ty zes te slidery ustawiał do gry online? Bo w k15 i k14 nie było takiej możliwości na ps4?
Jezeli mowisz o ps3 to trochę przestarzale info. Tutaj moze to wszystko inaczej działać.
Zreszta ruszasz jeden suwak a cała mechanika gry sie zmienia - oby było to takie łatwe jak mowisz

Jak z kumplami czy braciakiem w trybie kanapowym gram, czyli takie online bez lagów ;) temu piszę O ILE MOŻNA BĘDZIE :)

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Wrzesień 2015, 10:00:33 »
w 2k14 była możliwość sterowania sliderami w lidze online.

*

m_agic3

« Odpowiedź #76 dnia: 18 Wrzesień 2015, 07:15:11 »
w 2k14 była możliwość sterowania sliderami w lidze online.

Na ps4?

*

KLIMO

« Odpowiedź #77 dnia: 25 Wrzesień 2015, 11:58:13 »
A ja mam takie pytanko...kiedy należy zmienić się na zawodnika żeby uznać obronę za obronę on ball?

Czyli mój PG kryje PG rywala, PG rywala podaje do swojego SF i zmieniam dopiero aż mój SF dobiegnie/ustawi się twarzą w twarz do rywala CZY w momencie podania muszę zmienić na swojego gracza i dobiegam nim sam a nie czekam aż konsola się ustawi?

Tak samo przy wjazdach? Jak  PG rywala mnie minie to czy mogę zostawić obronę obręczy swoim podkoszowym a swoim PG gonię go, czy muszę zmienić się na podkoszowych?

Bo pierwsze opcje w obu przypadkach myślę, ze dają przewage bo wiadomo CPU ustawia się lepiej niż my sami. Czy po prostu jak kto woli?

Zapraszam do dyskusji :P

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Wrzesień 2015, 13:07:22 »
gra offball to świadome kierowanie niebroniącym piłki w celu uzyskania korzyści.

i tak moim zdaniem w momencie(lotu piłki) podania możesz zmienić gracza, ale nie wcześniej. Nie kiedy PG klepie piłę, a Ty zamiast go bronić kierujesz kimś innym. idzie podanie możesz zmienić się na innego gracza. w innym przypadku mówimy o świadomym offballu, bo trzeba też pamiętać, że czasem w grze jest taki "młyn", że nie wiadomo kto powinien bronić kogo i ciężko za tym nadążyć i zdarzają się sytuacje, gdzie mamy do czynienia z offbalem, ale wywołanym chaosem i niezamierzonym. myślę, że to czy ktoś gra offball czuć w tych krytycznych momentach dla danej akcji. również nie robimy tego za późno - przełączamy się natychmiast po otrzymaniu podania, nie czekając aż cpu ustawi się za Nas.

*

KLIMO

« Odpowiedź #79 dnia: 25 Wrzesień 2015, 13:12:42 »
A jak z wjazdami? Jak mnie minie to zostawiam go cpu? Wtedy przewage mam ja, jak zmienie na wysokiego to za nim zareaguje to przewage ma rywal :P jak wyglada tu sytuacja?

* Ostatnie wiadomości

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Borsunio
[Dzisiaj o 03:43:27]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez wieluch71
[30 Wrzesień 2020, 23:30:41]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez DE_LA
[30 Wrzesień 2020, 23:23:43]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez KLIMO
[30 Wrzesień 2020, 23:00:32]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Zabier
[30 Wrzesień 2020, 22:50:20]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez chemik81
[30 Wrzesień 2020, 20:44:16]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Tevski PL
[30 Wrzesień 2020, 20:42:12]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez Zaga_Kalisz
[30 Wrzesień 2020, 20:39:22]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez geso_95
[30 Wrzesień 2020, 20:34:07]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez McGot85
[30 Wrzesień 2020, 20:30:33]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez amper
[30 Wrzesień 2020, 20:10:43]

Odp: Wybór drużyn - sezon 20 - 30.09.od godziny 18:00 wysłana przez przemekkw
[30 Wrzesień 2020, 19:51:58]

[30 Wrzesień 2020, 19:44:14]

[30 Wrzesień 2020, 19:43:32]

Odp: Zapisy na sezon #20 - 2k21 wysłana przez CrespoFella
[30 Wrzesień 2020, 18:48:25]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska