BROOKLYN NETS sez 14

• 6 Odpowiedzi
  • 604 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

DE_LA

BROOKLYN NETS sez 14
« dnia: 13 Grudzień 2018, 16:48:38 »

PODSTAWOWA PIĄTKA
PG: Denis Smith jr
SG: Avery Bradley
SF: Jason Tatum
PF: Deandre Ayton
 C : Rudy Gobert

GRACZE REZERWOWI:
PG: P.Beverley
SG: M.Bridges, G.Harris, M.Brooks
SF: K.Anderson, L. Stephenson, D. Nwaba
PF: M.Chriss
C:   E.Udoh
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2019, 14:58:48 wysłana przez DE_LA »

*

DE_LA

ROZMOWA Z TRENEREM BROOKLYN NETS
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2018, 16:51:05 »
STACJA ESPN: Naszym kolejnym gościem na drafcie do 14-ego sezonu ligi NBAnation.pl jest DELA. Nowy trener, a zarazem Generalny Menager Brooklyn Nets. Panie trenerze co pan może powiedzieć o swoim nowym klubie? Dwukrotnie prowadził pan Orlando i teraz odchodzi pan do Nets. Czy możemy obstawiać, że to klub na dłużej??

DELA: Witam serdecznie. Cieszę się, że mogę pracować w tym klubie. Pełen profesjonalizm i dodatkowo Nowy York. Jestem podekscytowany :) Jeśli chodzi o Magic to postanowiliśmy się bezpowrotnie rozstać. Myślę, że obie strony będą zadowolone. Ja, że mogę pracować w Nets, a Magic, że przejmuje ich doświadczony coach Cezar.

STACJA ESPN: Co takiego jest w konferencji wschodniej, że po raz kolejny team z tej części Ameryki??

DELA: Ciężko jednoznacznie wskazać. Raz byłem na zachodzie, kiedy prowadziłem Sacramento Kings, a tak rzeczywiście reszta ekip jakie prowadziłem (przyp.red. 76ers, Magic czy Wizards) jest z konferencji wschodniej. A teraz Brooklyn. Liczę, że ten sezon będzie dla mnie jak i mojej nowej drużyny bardzo udany. Tak jak przebiegający draft.

STACJA ESPN: Przejdzmy właśnie do draftu. Wylosowaliście 10 pik, który przehandlowaliście do Lakers. Takie były założenia?? Pozbyć się wysokiego piku tracąc szanse na gwiazdę kosztem dwóch szybko następujących wyborów??

DELA: To, że będziemy handlowali wysokim pikiem było pewne. Szukaliśmy partnerów do rozmów wśród Indiany czy Portland, jednak najbardziej zainteresowani tą opcją byli Jeziorowcy z Gm Czarnym na czele. Rozmowy trwały jakis czas i decyzja pozostawała w rekach Lakers. W pewnym momencie zadzwonił telefon i uszłyszałem "Let's do it". I tak doszło do wymiany pików.

STACJA ESPN: Oddaliście wybór nr 10 w zamian za...?

DELA: W zamian za pik 18 w rundzie pierwszej. Wyższy pik w rundach 2 i 6 oraz pik wyższy w rundzie 4 lub 5, z zeszłego sezonu  przy transferze Bogdanovic-Matthews. W ten sposób mieliśmy wyższe wybory od Lakers w rundach od 2 do 6, gdyż w rundach 3 i 5 był to nasz naturalny wybór wynikający z losowania kolejności draftu. Wiem skomplikowane  :)

STACJA ESPN: Wszystko jasne :) Tracąc możliwość wyboru gwiazdy czym kierowaliście się oddając swój pierwszy wybór? Można było mieć naprawdę wielkie nazwiska.

DELA: W dotychczasowym budowaniu składów, moje zespoły były zawsze oparte o gracza wielkiego kalibru. Teraz chciałem spróbować czegoś innego. Nie ukrywam, że nasza symulacja draftu spaliła na panewce. Chcieliśmy mieć kogoś z trójki : Butler, Oladipo lub George. Gdy Gm Borsunio wybrał Klaya Thompsona, szanse na nasz chytry plan bardzo wzrosły, gdyż w naszej symulacji pierwszych 17-tu wyborów nie uwzględniliśmy Thompsona. To był taki joker. Ale gdy Kings wybrali PG13 poczułem niepokój, a gdy Gm Bogacz wybrał dla Bulls Butlera wtedy wszystko stanęło na krawędzi.

STACJA ESPN: Ale został tylko Oladipo, a do was ledwie dwa wybory. Gm Zaga zapowiadał, że Dipo znowu będzie u niego. Więc szansa była minimalna. Szukaliście alternatywy, czy w duchu wierzyliście, że Indiana jednak  zmieni swój wybór? 

DELA: Nie. Nie było szans, by ich wybór padł na kogoś innego. Przejrzeliśmy dostępnych graczy i nasza decyzja była nastepująca: Porzignis. Ale to co zrobił Gm SzonBradley było jak gwóźdź do trumny. Żadnej innej alternatywy. A co robisz jak nie masz żadnych atutów w sytuacji bez wyjścia?? :) Improwizujesz. Więc zaimprowizowaliśmy w postaci Jasona Tatuma. Jeśli mam być szczery nie wiem co mam się po tym chłopaku spodziewać. Oczywiście przeprowadziliśmy kilka treningów i wierzymy, że będzie dobrze. Zwłaszcza, że w drugiej rundzie dołączył do nas Chris Paul. Albo wybór Jasona okaże się strzałem w 10 albo przeprowadzimy transfer :)

STACJA ESPN: Paul oraz Tatum. Do tego dobry środkowy i trzon ekipy jest naprawdę solidny. Gdy w trzeciej rundzie wybrał pan Aytona widzieliśmy ulge na pana twarzy. Ulgę i radość. To sprawił Ayton?? :)

DELA: Przed samym draftem powiedziałem, że muszę mieć któregoś rookie w zespole spośród: Ayton, Gilgeous-Alexander, Bamba. Gdy nikt nie wybrał Aytona, to sens wymiany pikami z Lakers nabrał nowego znaczenia.

STACJA ESPN: Proszę opowiedzieć o kolejnych rundach, w których wybraliście takich graczy jak: G.Harris i W.Carter jr

DELA: Przed wyborem Harrisa chcieliśmy mieć u siebie albo Ibake albo Siakama. Ibaka  został jednak wybrany do Bostonu, a gdy przyszła nasza kolej wtedy zacząłem sie zastanawiać, czy Siakam to jest jednak dobry wybór. Niby wszystko ok lecz nie odbyliśmy żadnej sesji treningowej. Postanowiłem nie ryzykować i wskazałem na Harrisa. Znam go i wiem, czego sie po nim spodziewać. Tak teraz patrze gdy draft zbliża się ku końcowi to uważam, że to dobry wybór. A gdy na zamknięcie składu podstawowego, czyli wyborze w piątej rundzie pozyskałem W.Cartera, żal po Siakamie szybko minął. 

STACJA ESPN: Wielu fachowców uważa, że oprócz trzeciej rundy, kiedy to wybrany zawodnik scala zespół pan uważa, że szósta runda jest niemniej ważna, gdyż wtedy wybiera się lidera z ławki. Tak pan to nazwał-lider z ławki :) Wybraliście Mylesa Turnera. To był pierwszy wybór na waszej liście wśród rezerwowych??

DELA:  :) Lider z ławki :) Tak właśnie uważam. To kapitan rezerwowych. Zawodnik kiedy odpoczywają gwiazdy trzyma zespół na właściwych torach. Do naszego wyboru było ponad 20 pików. Mieliśmy czas by porozmawiać z dostępnymi zawodnikami oraz potrenować z nimi, przekazać filozofię naszego zespołu. Wzięliśmy więc na bęben M.Turnera czy L.Stephensona. Byłem zachwycony tym co reprezentowali. Wtedy też narodził się pomysł by spisać najbardziej pożadanych zawodników rundy szóstej. Wyglądała ona następująco: 1Lance, 2Myles, 3K.Anderson. Oprócz nich był też Brook Lopez czy Tre Young. Stworzenie tej listy to był dobry pomysł, gdyz jeszcze w 6 rundzie musiałem wykreślić Lancea oraz Brooka, którzy zasilili odpowiedni Mavs oraz Heat.

STACJA ESPN: Mylesa nikt nie wybrał gdy przyszła wasza kolej. A więc kolejny gracz z listy zasila Brooklyn :)

DELA: Mało tego. Proszę mi uwierzyć, że z listy zrobionej przed 6 rundą, która zawierała 8 nazwisk, pozyskaliśmy 3 zawodników!! Trzech!! Kyle Anderson i Avery Bradley!! Wtedy doszło do mnie, że los mi sprzyja i mam, aż trzech liderów z ławki. Mając takich 8 graczy uznałem, że to był dobry pomysł by dogadać się z Lakers. Przyznam się, że Lakersi próbowali odroczyć 6 pik, lub pozyskać chociaż 10 wyższy. Ale dobrze, że nie ulegliśmy presji i zbudowaliśmy świetną ekipę.

STACJA ESPN: Draft dobiega do końca. Końcowe rundy. Myśli pan kogoś pozyskać czy pozwoli pan sobie przydzielić zawodników z automatu??

DELA: Do wybranych wcześniej graczy dołączyli jeszcze: Ekpe Udoh, Elfried Payton, Willy Hernangomez oraz Jeremy Lin  Chce decydować do końca sam. Mam jeszcze kilku zawodników w notesie i lepiej, żeby byli u mnie niż w FA lub u rywali. Ale to raczej zawodnicy pierwszoroczni. Lubię z nimi pracować.

STACJA ESPN: Doszły nas słuchy, że kilka klubów pytało na temat możliwości pozyskania Tatuma czy Paula. Zdradzi pan coś więcej w tym temacie??

DELA: To normalne jest, że kluby już podczas draftu starają się wytransferować ledwo co pozyskanych zawodników. Sam w tamtym sezonie oddałem wybranego przez siebie Tre Younga za Roziera. Jak sie okazało nie był to dobry pomysł. Jeszcze nigdy tego nie mówiłem ale po raz pierwszy jestem tak bardzo zadowolony z wybranych przez siebie zawodników. Jestem też zadowolony, że uprzedziłem kilka klubów wybierając graczy z ich listy. Bulls do teraz nie mogą wybaczyć G.Harrisa. :)

STACJA ESPN: Nie możemy się doczekać, by zobaczyć ekipę Nets na parkiecie. Serdecznie dziękujemy za rozmowę oraz życzymy udanego sezonu. :)

DELA: Dziękuję również  :)

*

DE_LA

ROZMOWA Z TRENEREM BROOKLYN NETS PODCZAS SESJI TRENINGOWEJ
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień 2018, 12:15:44 »
STACJA ESPN: Witam trenerze. Za wami kilka dni wspólnych treningów, kilka rozegranych spotkań Ligi Zimowej. Co pan może powiedzieć na temat swoich zawodników? Na papierze wygląda mocno, a jak na salce treningowej?

DELA: Witam serdecznie. Za nami kilkanaście godzin treningów oraz prawie 10 sparingów. Szlifujemy formę, oraz szukamy odpowednich ustawień. Moi asystenci przedstawili zawodnikom listę zagrywek, które pozostaje dopracować.

STACJA ESPN: Te 10 sparingów niestety nie na waszą korzyść. Można powiedzieć, że jednak coś nie do końca działa jak należy. 3 porażki z Bulls, 2 z Knicks, porażka z Mavs czy Spurs.

DELA: Do tego jeszcze dwie porażki z Pistons :) Nie przejmuję się tym i kibice też nie powinni. Jak wspomniałem cały czas szukamy optymalnych ustawień.

STACJA ESPN: Czy to optymalne ustawienie to przesunięcie Bradleya na pozycje rozgrywającego kosztem Lina? Lin na początku dostawał szanse ale juz wczoraj nie widzieliśmy go na parkiecie. To samo Hernangomez.

DELA: Lin oraz Hernangomez cały czas pozostają do dyspozycji innych klubów ;) Rozmawialismy z kilkoma klubami ale nie wyraziły zainteresowania. Odrazu odpowiem na pytanie. Próbowałem pozbyć się obu dokładając Avery ale z braku zainteresowania postanowiłem zmodyfikować drugą piątkę. A to wszytko przez dobrą formę M.Bridgesa. Jestem zachwycony tym co prezentuje na parkiecie. Z perspektywy kilku dni po drafcie uważam, że trafił mi się nieoszlifowany diament. A w drodze do nas jest jeszcze M.Robinson.

STACJA ESPN: Czyli brakujące ogniwo? :)

DELA: Owszem. We wczorajszych meczach z ławki wchodził odstawiony wcześniej Udoh. W moich oczach grał bardzo dobrze . Tak więc jeśli Robinson chce coś znaczyć w tej drużynie musi zasuwać. To, że dażę go sympatią nie oznacza, że o miejsce nie musi walczyć.

STACJA ESPN: Wasza drużyna to połączenie młodości i świeżości jak Tatum, Carter czy Ayton z .....Cp3. Z zawodników z większym doswiadczeniem jest niewielu. Oprócz Chrisa można dodać Turnera czy Bradleya. To wypali?

DELA: Jestem przekonany, że tak. Paul to jeden z najlepszych rozgrywających w lidze. Do tego świetny obrońca. Podoba mi się jak reguluje tempem meczu. Jeśli ktoś oczekuje linijek 25-15 czyli punktów i asyst to niech zejdzie na ziemię. Odrazu powiem, że w moim zespole nie będzie jednego lidera punktowego. Juz o tym mówiłem podczas draftu, że chcę mieć zespół złożony z 10 zdobywajacych punkty zawodników. Chcę by nasz zespół był nieprzewidywalny. W rozegranych dotychczas spotkaniach liderami byli miedzy innymi: Paul, Tatum, Bridges czy Ayton. I widać, że moja myśl szkoleniowa działa.

STACJA ESPN: Wielu pańskich kolegów z branży uważa, że kwestią czasu jest umieszczenie nazwiska Paul na liście transferowej. Zgodzi się pan z tym?

DELA: Myślę, że lepiej będzie jak zajmą się swoimi zespołami. Dywagacje to mogę zostawić wam, mediom. Chris jest bardzo ważnym spoiwem mojego zespołu i chcemy by tak pozostało do końca.

STACJA ESPN: Pomowmy o Tatumie i Aytonie.  Będą liderami? Największymi gwiazdami zespołu?

DELA: Jason jak dotąd spisuje się bardzo dobrze. We wczorajszych sparingach miał trudne zadanie stając naprzeciwko Giannisowi czy Lebronowi. Uważam, że zdał test. Wiem, że jak rozpocznie sie sezon wrzuci wyższy bieg. To widać gołym okiem. Co do Aytona to jedno małe zastrzeżenie. Musi popracować w obronie. W ataku i na desce jest extra ale w kryciu 1na1 jest trochę gorzej. Dlatego poprosiłem Davida Robinsona by z nim popracował. Apropo Robinsona. Mitchell juz tu jest, więc przeprosze teraz, bo chcę się z nim przywitać. Dzięki serdecznie za rozmowę.

STACJA ESPN: Doskonale rozumiem. Czy będziemy mogli z nim porozmawiać jak się zapozna z klubem?

DELA: Oczywiście. Każdy z moich zawodników jest do państwa dyspozycji. Pozdrawiam.

*

DE_LA

ROZMOWA Z "MŁODYMI GNIEWNYMI" ZESPOŁU BROOKLYN NETS
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2018, 07:00:26 »
STACJA ESPN: Dobry wieczór państwu. Dzisiejszymi gośćmi są zawodnicy Nets: Mitchell Robinson, Jason Tatum, Wendell Carter jr oraz Deandre Ayton, których trener określił przydomkiem młodych i gniewnych. Panowie, jakie wrażenia z waszego nowego klubu oraz jak wyglądają wasze przygotowania do sezonu?

WENDELL CARTER: Wspaniałe miasto, wspaniały klub wszystko w pełni profesjonalne. Co do przygotowań, to jesteśmy na dobrej drodze by rozpocząć wkrótce  sezon. Zostało jeszcze kilka nowych zagrywek, które już ćwiczylismy w ostatnim sparingu z Raptors. Tak więc lada moment wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

STACJA ESPN: Mitchell- dołączyłeś do drużyny jako ostatni. I nie widać by to był problem dla Ciebie, gdyż z marszu załapałeś założenia taktyczne jakie miał dla Ciebie trener Dela. Ba. W debiucie uzyskałeś dd-18 pkt i 10 zb. Chociaż to sparing to robi wrażenie.

Mitchell Robinson: Bardzo się cieszę, że tu jestem. Wiem, że trener bardzo nalegał, abym grał w tym klubie. To bardzo ważne i wspaniałe, czuć, że bardzo komuś na tobie zależy. Dodaje to ogromnej siły i energii. Zdaję sobie sprawę, że muszę się jeszcze dużo nauczyć ale trener jest cierpliwy i często powtarza, że będę w przyszłości wielkim graczem. I ja w to wierzę :D
Na kilku sesjach treningowych pracowałem z wielkim graczem jakim był Patrick Ewing. To napewno przyniesie korzyści mnie jak i klubowi. Czuję się w Brooklynie świetnie, a za trenerem poszedłbym w ogień ;D

STACJA ESPN: Deandre. Czy nie boisz się, że Mitchell wygryzie Cię z pierwszej piątki?

DEANDRE AYTON: Nie ma takiej możliwości :D Wiem, że to miejsce jest tylko dla mnie. Ale tak na poważnie to trener ustalił już kryteria kto gdzie jak i kiedy ma wejść na boisko. Pierwszą piątkę tworzę ja, Jason, Chris Paul, Garry oraz Wendell. Potem w zależności od boiskowych wydarzeń dokonywane sa zmiany taktyczne. Moim zmiennikiem jest właśnie Mitchell ale mamy w obwodzie jeszcze Ekpe oraz Willy'ego Hernangomeza. Naszym celem jest wspólne wygrywanie. Nie ma tu miejsca na indywidualne popisy.

STACJA ESPN: Jak wspomniałem na początku jesteście młodym zespołem. Nie macie czasem ochoty na indywidualne szaleństwa?   

DEANDRE AYTON: Nie. Jesteśmy świadomi jaki mamy zadania i czego się oczekuję od nas. Takie rzeczy możemy sobie robić na Blacktopie. Tu, gdy jesteś na parkiecie w sparingu czy to na sali treningowej jesteś w pełni skupiony na swoich zadaniach.

STACJA ESPN: W pełni profesjonalne podejście :) Pytanie do Ciebie Jason. Wybór w pierwszej rundzie, a więc z założenia najwieksza gwiazda. Jesteś gotowy, by być główną postacią i liderem Nets? Myślisz, że dasz radę sprostać zadaniu?   

JASON TATUM: Nie czuję się jak gwiazda. To nie dla mnie. Czy jestem liderem? Też nie. Naszym liderem jest CP3. On nadaje kształtu jak ma wyglądać nasza gra w ataku. On kieruję nami gdy jest na parkiecie. To wielki człowiek. Na boisku i poza nim. Pomaga nam zrozumieć wiele rzeczy. To prawa ręka trenera. W pełni to akceptujemy i szanujemy, gdyż wiemy, że możemy sie od Chrisa wiele dobrego nauczyć. Gdy trzeba bierze odpowiedzialność za punkty na siebie ale z reguły to on nam wypracowuje sytuacje rzutowe. Nie ma u nas podziału na to, kto ile ma punktów zdobyć. Naszym celem jest to, aby na tablicy po stronie Nets był większy wynik od naszego rywala.

STACJA ESPN: Pytanie do Ciebie Wendell. W ostatnim sezonie mogłeś pracować z twoim obecnym szkoleniowcem. Wtedy reprezentowałeś barwy Suns. Ówczesny twój trener pytał o możliwość wymiany Ciebie za Farieda lecz limity transferowe nie pozwoliły na to. Teraz jestes tu gdzie jesteś. Czujesz, że to będzie dobre miejsce dla Ciebie?   

WENDELL CARTER jr: Zdecydowanie tak. Tworzymy z chłopakami zgraną paczke. Na parkiecie i poza nim. Doskonale się rozumiemy. To może być dla nas wspaniały sezon. W Brooklynie czuć chemię. Mamy wspaniałych kibiców, którzy dodają nam otuchy na każdym kroku. I love Brooklyn! I love Nets! :)

STACJA ESPN: Wspmnieliscie, że trener nie wskazał zawodnika, który ma być liderem punktowym. I to widać . Prawie w każdym meczu kto inny jest pod tym względem najlepszy. Czy w ważnych momentach nie będzie brakowało takiego zawodnika, który weźmie ciężar gry na siebie ?

JASON TATUM: Jak dotąd takiej sytuacji nie mieliśmy, byśmy kogoś takiego potrzebowali. Dzisiaj w meczu z Toronto najwięcej rzucił Avery-15. I to z ławki. W innym meczu to Wendell był pod tym względem najlepszy. W starciu z OKC oddałem tylko 6 rzutów. Mało prawda? Jednak akceptuję to całym sobą. Ale taka jest nasza taktyka. Zagrożenie ma iść z pięciu stron. Przeciwnicy nie mogą się skupić tylko na jednym czy dwóch graczach. Do tego jak wejdzie nasza ławka, ma być kolejnych pięciu kilerów. To nasza wizytówka, którą przekazał trener, która nam się podoba i w pełni ją akceptujemy. Jesteśmy jednością. Trener powiedział, że możemy wygrywać jako zespół lub przegrać jako jednostki. I to nam się podoba.

STACJA ESPN: Widać, że nie możecie się doczekać sezonu. Wschód jest mocny. Tacy trenerzy jak - Cezar, Dolar czy Klimo to uznani fachowcy. Często ich drużyny zajmują wysokie lokaty. Myślicie, że tak młody zespół jak wasz da radę udźwignąć ciężar walki o PO ?     

WENDELL CARTER jr : Ekipę Heat we wczorajszym sparingu to akurat zdemolowaliśmy różnicą 32 oczek :) Oczywiście to tylko sytuacyjny żart. Sparing to sparing. Jest potrzebny ale wynik jest mniej istotny. Najważniejsze to zgranie. Nauczenie sie pewnych schematów, pewnych automatyzmów. Wierzymy, że gdy otworzy sie kalendarz ligowy będziemy maszerować po kolejne zwycięstwa. Trener nam to ciągle wpaja do tego stopnia, że nie myślimy wogole o porażkach :) Chcielibyśmy by sezon się już zaczął. Jesteśmy naładowani pozytywną energią. I nie możemy się doczekać ligowych zmagań.

STACJA ESPN: Deandre. Takie pytanie mnie naszło. W tamtym sezonie pracowałeś z dwoma trenerami. Pitkiem i Bogaczem. Już wtedy trener Dela zwrócił na Ciebie uwagę, a podczas ostatniego draftu wybrał Cię w 3 rundzie. Co możesz o nich powiedzieć? W sensie swoich coachach?   

DEANDRE AYTON: Sezon zacząłem w Hornets z LordemPitkiem. Pracowało nam się super. Juz wtedy trener Dela zabiegał o mnie dosyć intensywnie. Ale usłyszał, że jestem niedoruszenia. Jak się okazało ważniejsze było pozyskanie Irvinga. I tak trafiłem do Clippers i Bogacza. Tu już miodu nie było i moje morale spadły. Nie dogadaliśmy się od początku. Ale ten etap kariery mamy już za sobą. Jestem tu gdzie jestem i czuje, że tu mnie mcno chcą.

STACJA ESPN: Mitchell. W lidze jest wielu dobrych środkowych. Jak Gobert czy Jordan. Nie miałeś okazji zagrać przeciwko nim. Ale grałeś przeciwko Townsowi. Myślisz, że dasz radę ich powstrzymać?   

MITCHELL ROBINSON: Wierzę, że dam radę grać jak równy z równym. Karl to świetny zawodnik. Potrafi dobrze rzucać. Pracował z moim obecnym trenerem w tamtym sezonie. Wykręcał ładne liczby. Aż dziwne, że zabrakło go w pierwszej piątce sezonu. Jeśli ja sobie nie będę mógł poradzić to poradzi sobie Deandre.  ;)

DEANDRE AYTON: Razem z Mitchellem powstrzymamy każdego innego środkowego :) Będą mieli ciężkie zadanie grać przeciwko nam :)

STACJA ESPN: Fajnie słyszeć z waszych ust optymizm. Życzymy wam wspaniałych występów i samych wygranych w lidze. Cieszę się, że byliście naszymi gośćmi 

MŁODZI GNIEWNI: Dziękujemy również za rozmowę i pozdrawiamy wszystkich fanówNETS.

*

DE_LA

KONFERENCJA PRASOWA PO WYMIANIE Z PHOENIX SUNS
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień 2018, 14:04:28 »
STACJA ESPN: Z nami głównodowodzacy Nets, którego zapytamy o kulisy wymiany z Phoenix Suns. Trenerze dlaczego zdecydowaliscie się na te wymianę ?

DELA: Po rozegraniu kilkunastu sparingów stwierdziłem, że potrzebuję rzucającego z dystansu niskiego skrzydłowego. Kosztem Turnera. Udało się dogadać deal z Suns. I tak mam to czego potrzebowałem.

STACJA ESPN:  Oprócz Turnera daliście dodatkowo Jeremy Lina oraz Hernangomeza. Jednak znaleźliście dla nich nowe miejsce.

DELA: Nie jest tajemnicą, że chcieliśmy zejść z wysokiego kontraktu Lina. Rozmawialiśmy z wieloma klubami jednak nikt nie przejawiał zainteresowania. Koniec końców plan udało się zrealizować. Jeremy i Willy mieli małe szanse na minuty na parkiecie. Życzę oddanym zawodnikom sukcesów w Phoenix.

STACJA ESPN: Długo trwały negocjacje?

DELA: Nawet sprawnie to poszło. Rozmawialiśmy z Amperem kilka godzin przed planowanym sparingiem. Po meczu dogadaliśmy szczegóły i trade doszedł do skutku.

STACJA ESPN: Proszę powiedzieć jak teraz będzie wyglądało wasze ustawienie?

DELA: Nic w S5 się nie zmieni. Za to uważam, że zyskaliśmy więcej opcji z ławki. Dużym czynnikiem decydującym o oddaniu Mylesa miał fakt, że M.Chriss, gdy dostał szanse spisywał się bardzo dobrze. Zostaje też w obwodzie Udoh. Sytuacja Chrissa jest bardzo podobna do Avery. Też na początku myślałem nad jego wytransferowaniem. Ale Bradley pokazał jak dobrym jest zawodnikiem. Na obecną chwilę bardzo wazne ogniwo. Dodatkowo w tej transakcji uzyskałem kosztem Lina- Patricka Beverley. Przez ten deal K.Anderson zyska dodatkowe minuty. Nie skorzystałbym z tej oferty gdybym nie był tego pewny.

STACJA ESPN : To wasz pierwszy ruch na rynku. Co dalej? Znany jest pan z dużej aktywności pod tym kątem.

DELA: Do tej pory rzeczywiście przeprowadziłem wiele transferów. Jak widać nie okazywało się to raczej niezbyt dobrze. Tym razem będzie inaczej. Pracowanie z tym zespołem sprawia mi przyjemność. Mam nadzieję, że wspólnie osiagniemy sukces w nadchodzscym sezonie.

STACJA ESPN : W takim razie życzymy wszystkiego dobrego i do zobaczenia

*

DE_LA

SKARB KIBICA - BROOKLYN NETS
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2018, 18:02:00 »
POINT GUARD

CHRIS PUAL - Lider drużyny. Jeden z zawodników, który w preseason przekroczył barierę 20 pkt. Gdy zespół jest w kryzysie można na niego liczyć. Doskonały obrońca.
Kandydat do 2-3 All team NBA oraz do 1-2 Defensive team of the Year
STATUS TRANSFEROWY - niedostępny

PATRICK BEVERLEY- jeden z trzech nowych zawodników pozyskanych z Phoenix. Naturalny zmiennik CP3. Jak dotąd nic wielkiego nie pokazał ale to naturalne, kiedy zmieniasz otoczenie
STATUS - teoretycznie dostępny

ELFRIED PAYTON - obecnie trzeci w hierarchii rozgrywających. Przed transferem Beverley dosyć często pojawiał się na boisku. Ale pokazał, że gdy trzeba można na niego liczyć.
STATUS dostępny

SHOOTING GUARD

GARRY HARRIS- pewne miejsce w S5. Zawsze groźny w rzutach trzypunktowych. Jak dotąd w żadnym meczu nie był liderem pod względem ilości punktów ale nikt tego od niego nie wymagał.
STATUS - niedostępny

AVERY BRADLEY - zawodnik wykorzystywany również na pozycji rozgrywającego. Wszystko zależne od sytuacji na boisku. Odkąd wykorzystał daną mu szanse na parkiecie, nie zawodzi. W jednym meczu lider punktowy ( 15). Nie oddaje dużo rzutów ale jeśli trafia to na wysokiej skuteczności
STATUS - niedostępny

MIKAL BRIDGES - jeden z rookie, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Dwukrotnie najlepszy strzelec zespoły (15 i 17). Dobry w rzutach dystansowych oraz w obronie. Kandydat do nagrody ROOKIE of The YEAR
STATUS - niedostępny

SMALL FORWARD

JASON TATUM - Drugi rok na parkietach NBA. Główna postać po CP3. Jak dotąd w dobrej dyspozycji. Podobnie jak Paul rzucił ponad 20 pkt w meczu. Dobry w rzutach z dystansu, dobry w penetracji. Wiele w klubie się po nin oczekuje.
STATUS - niedostępny

LANCE STEPHENSON - pozyskany w niedawnej wymianie. Jeden z ulubieńców trenera. Dużym atutem tego gracza jest umiejętność rozgrywania. Dobry w rzutach dystansowych oraz we wjazdach na kosz. Wartość dodana do zespołu
STATUS - niedostępny

KYLE ANDERSON - zawodnik, który najwięcej ze wszystkich zyskał na oddaniu Turnera. Dzięki temu ruchowi dostanie dużo wiecej minut. Już w pierwszym meczu po wymianie uzyskał triple double w spotkaniu z Nuggets. Jego uniwersalność oraz kocie ruchy czynią go nieprzewidywalnym dla przeciwnika.
Kandydat do 6th Man oraz MIP.
STATUS - niedostępny

DAVID NWABA - na obecną chwilę zawodnik poza rotacją.
STATUS - dostępny

POWER FORWARD

WENDELL CARTER jr - pewne miejsce w S5. Silny, z dobrą obroną pod koszem oraz groźny z dystansu. Lider punktowy w jednym ze spotkań Ligi Zimowej( 15 ).

MARQUES CHRISS - to głównie dzięki jego dobrej grze w kilku meczach zdecydowano sie na transfer Turnera. Gdy pojawia się na parkiecie nie osłabia to zespołu. Dobry we wjazdach, a także na desce.
STATUS - niedostępny

CENTER

DEANDRE AYTON - w sparingach tylko potwierdził, jak wielki drzemie w nim potencjał. Skuteczny po obu stronach parkietu. Potrafi ukąsić z dystansu. Prawie we wszystkich spotkaniach double double - w dwóch z nich-najlepszy strzelec.
Kandydat do Rookie of the Year
STATUS niedostępny

MITCHELL ROBINSON - ulubieniec trenera. Silny fizycznie, dobrze broni w post. W debiucie 18pkt i 10 zb. Najlepszy blokujący Nets w preseason. Naturalny zmiennik Aytona.
Kandydat do 3 Defensive team of the Year.
STATUS - niedostępny

EKPE UDOH - po odejściu Turnera wraca do rotacji. Silny obrońca. Nie spędzi wiele minut na parkiecie. Głównym zadaniem jest dać odpocząć Aytonowi i Robinsonowi pozostawiając na boisku pewną jakość.
STATUS dostępny

*

DE_LA

KONFERENCJA PRASOWA PO WYMIANIE Z SACRAMENTO KINGS
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Styczeń 2019, 17:25:09 »
STACJA ESPN: Z nami trener oraz generalny menager Brooklyn Nets.
Trenerze, proszę nam powiedzieć co skłoniło pana do wymiany? Słaba dyspozycja to jedno ale były zapewniania, że raczej transferów nie będzie. Może kosmetyczne ale nic więcej

DELA: Witam serdecznie. Rzeczywiście nie chcieliśmy dokonywać wymian, gdyż zespół przed sezonem wydawał się być monolitem. Jednak, gdy przyszły mecze o stawkę coś się popsuło. W moim przekonaniu jest tak, że z niewolnika nie ma pracownika.

STACJA ESPN: Co pan ma dokładnie na myśli?

DELA: CP3 przyszedł do mnie i dał do zrozumienia, że trzeba pewnych zawodników się pozbyć. Sprawa była jasna. Albo on, albo oni. Więc jeśli ma pan koszyk jabłek i jest jedno zgnite-nie wyjmuje pan wszystkich dobrych tylko wyrzuca to zgnite. Takie sa fakty.

STACJA ESPN:Rozumiem. Długo szukał pan chetnych na usługi Paula?

DELA: Cała wspomniana sytuacja miała miejsce po dramatycznym w wykonaniu CP3 meczu z Ostrogami. Decyzję podjąłem w sobotę o wytransferowaniu naszego rozgrywającego.

STACJA ESPN: Proszę zdradzić wiecej szczegółów. To odrazu było Sacramento czy inne kluby też wchodziły w grę?

DELA: Sacramento było jednym z pierwszych klubów, które się do nas zgłosiły. Ale największą ochotę na pozyskanie Chrisa miało Thunder. Oferowali Lavinea plus dodatki ale to nas zbytnio nie interesowało. Były rozmowy z gm Bulls jednak na ostatniej prostej się wycofali. Zabiegali też włodarze z San Antonio lecz oferta podobna do tej z Oklahomy. Koniec końców miła rozmowa z gm Gesso zaowocowała tym, że za Chrisa przyszedł jeden z najlepszych środkowych ligi.

STACJA ESPN: Ale oprócz Paula daliście Paytona, Cartera i Robinsona. O tego ostatniego mocno pan zabiegał, a oddał go pan łatwą ręką.

DELA: Myślę, że Mitchell skorzysta na tym transferze Gm Gesso bardzo chciał w to wmieszać Udoha. Jednak wiem na co go stać oraz wiem na co stać Robinsona. Wybrałem więc Mitchella.  Bardziej mnie jednak zawiódł Wendell Carter. Prezentował się bardzo dobrze, a w meczach o stawkę poprostu spuchł. Może to być podyktowane faktem, że z dobrej strony pokazał się Marquess Chriss i Wendell nie wytrzymał rywalizacji? Nie wiem. Życzę moim byłym podopiecznym jak najlepiej w Sacramento.

STACJA ESPN: Zapomnieliśmy dodać, że oprócz Goberta zawitał do was-pana były podopieczny z poprzedniego sezonu Denis Smith jr. Jaką rolę będzie pełnił w pana zespole? Podstawowy skład czy z ławki?

DELA: Zdecydowanie dodatkowa opcja z ławki. Smith-Bradley-Stephenson-Anderson-Udoh jako rezerwowi wyglądają nieźle. Myślę, że to był dobry ruch transferowy. W sieci pojawiło się pełno memow, w których wysmiewano nasze posunięcie. Kto rzeczywiście będzie miał rację pokażą najbliższe mecze.

STACJA ESPN: A jaka przyszłość przed Aytonem? Kolejny transfer?

DELA: Absolutnie jest to wykluczone. Przyznam, że nachodzily mnie takie myśli ale po przemyśleniu wszystkich za i przeciw mam dwóch bardzo dobrych wysokich. Coś na wzór Robinson- Duncan. Cieszy mnie ten fakt.

STACJA ESPN: Trenerze nie pozostaje nam nic innego jak życzyć powodzenia i nakazać wysłać zespół na trening strzelecki, bo w tym aspekcie raczej alfą i omegą niei jesteście :)

DELA: Zgadzam się i chłopaki już trenują. Liczę że adaptacja nowych graczy nie zajmie dużo czasu i z marszu zaczniemy grać lepiej.

STACJA ESPN: Też na to liczymy i jeszcze raz życzymy sukcesów.

DELA: Dziękuję serdecznie i pozdrawiam. Miłego.

* Ostatnie wiadomości

Odp: Grasz, czy nie grasz - sezon 14 wysłana przez Wejwer
[Dzisiaj o 13:39:54]

Odp: Atlanta Hawks (2-3) wysłana przez Socool
[Dzisiaj o 13:01:54]

Odp: Grasz, czy nie grasz - sezon 14 wysłana przez Zaga_Kalisz
[Dzisiaj o 11:09:27]

Milwaukee Bucks sezon 14 v2 wysłana przez picekwwa
[Dzisiaj o 10:15:32]

Odp: Wyniki - sezon 14 wysłana przez dolarowy
[21 Styczeń 2019, 22:45:15]

Odp: Wyniki - sezon 14 wysłana przez skipim2
[21 Styczeń 2019, 22:24:19]

Odp: Wyniki - sezon 14 wysłana przez Cezar
[21 Styczeń 2019, 22:19:24]

Odp: Wyniki - sezon 14 wysłana przez Czarny24PL
[21 Styczeń 2019, 18:11:25]

Odp: Grasz, czy nie grasz - sezon 14 wysłana przez przemekkw
[21 Styczeń 2019, 16:33:13]

Odp: Detroit Pistons 6-3 Sezon 14 wysłana przez Currose7
[21 Styczeń 2019, 15:43:55]

Odp: Wyniki - sezon 14 wysłana przez Socool
[21 Styczeń 2019, 14:40:35]

Odp: Los Angeles Lakers - sezon 14 wysłana przez Czarny24PL
[21 Styczeń 2019, 13:53:24]

Odp: Wyniki - sezon 14 wysłana przez Currose7
[21 Styczeń 2019, 13:33:05]

Odp: Atlanta Hawks (1-3) wysłana przez Socool
[21 Styczeń 2019, 11:22:11]

Odp: Grasz, czy nie grasz - sezon 14 wysłana przez Dlugi1983
[21 Styczeń 2019, 10:54:02]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska