NOWE ZASADY KONTR

• 13 Odpowiedzi
  • 1729 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Cezar

NOWE ZASADY KONTR
« dnia: 11 Kwietnia 2020, 18:02:24 »
PRZECIWNIK ZDOBYWA PUNKTY: dajesz obronie się ustawić, nie można kontrować.
BLOCK/STEAL/AIRBALL/MOCNO CONTESTOWANY (na czerwono): Możesz ale nie musisz kontrować.
NIECELNY RZUT Z GRY LUB RZUT WOLNY RYWALA: R2 używasz dopiero na połowie rywala, nie podajesz piłki z własnego pomalowanego na połowę rywala. Jeżeli po przejściu spokojnie połowy jest mismatch, bądź obrona nie jest jeszcze ustawiona - graj.
Absolutny zakaz ustawiania CRASH OFFENSIVE GLASS.

« Ostatnia zmiana: 24 Kwietnia 2020, 11:48:41 wysłana przez Dlugi1983 »

*

zbyniuparma

Odp: NOWE ZASADY KONTR
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2020, 18:30:26 »
Może się nie znam, ale ja uważam tak: zgadzam się, że po celnych rzutach kontry być nie powinno, bo w realnej koszykówce też się raczej tego nie ogląda w takim momencie. Ale nie rozumiem, dlaczego po niecelnym rzucie rywala, nie mogę podać na drugą połowę? Jasna sprawa, że nie chodzi o to, żeby grać w ten sposób każdą lub prawie każdą akcję. Styl gry przeciwnika mamy od tego sezonu oceniać i jeśli ktoś będzie notorycznie grał w opisany wyżej sposób, to logiczne jest, że będzie zbierał słabe noty. Dela fajnie napisał na discordzie, cyt. "słowo klucz REALIZM. Jak będzie chujnia to zakładamy spór i tyle." I ja się pod jego słowami podpisuję. Jak ktoś będzie grał wiochę, to na podstawie niskich ocen za mecze dostanie od adminów ostrzeżenie, a jak nie będzie to skutkowało zmianą stylu gry - wio z ligi.
Ale się rozpisałem :)
Tyle ode mnie :)
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2020, 18:36:52 wysłana przez zbyniuparma »

*

Zabier

« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2020, 18:42:41 »
1. Jakie mamy nastawienie na ostatnie 5 albo 2 minuty gry przy jakimś prowadzeniu typu 5-10 pkt żeby to tez jasne było co jest niewskazane
2. Co ze strefa czy jeśli rywal gra cały mecz czy to tez jest nadużywanie czy można tak robić

*

DE_LA

« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2020, 19:01:02 »
1. Jakie mamy nastawienie na ostatnie 5 albo 2 minuty gry przy jakimś prowadzeniu typu 5-10 pkt żeby to tez jasne było co jest niewskazane
2. Co ze strefa czy jeśli rywal gra cały mecz czy to tez jest nadużywanie czy można tak robić
Potwierdzam. Chciałbym tez poznać odpowiedz na ten temat. Gram czasem strefą ale nie cały mecz ale jestem ciekaw co i jak.

Jak mowilem na forum . Zostawmy jak jest, a jeśli Ci nie pasuje styl przeciwnika nagraj akcje, obniż ocene i załóż spór.

*

Rafi_WRO

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2020, 19:58:29 »
Całą swoją opinię opieram na REALNEJ KOSZYKÓWCE. Dlatego:

1) Zdecydowanie zgadzam się z @Cezar i @zbyniuparma , że nie powinno być kontr ze wznowienia po zdobytych punktach (choć w zasadzie, w prawdziwym baskecie takie się zdarzają).

2) "BLOCK/STEAL/AIRBALL/MOCNO CONTESTOWANY (na czerwono): kontra" - Ok. Super, że administracja trochę zliberalizowała ten punkt.
Odniosę się tu jednak, do PRAWDZIWEJ koszykówki i napiszę jeszcze raz - w PRAWDZIWEJ koszykówce, niecelne rzuty, zwłaszcza za 3pkt  (nie tylko "szalone" czy "na czerwono") są początkiem kontry. Wynika to choćby z tego, że obrońcy obwodowi mają takie wytyczne od trenera, żeby lecieć od razu na szybki atak po rzucie. Kto grał chociaż półzawodowo to wie ;) .Tutaj dobrze to ujął @zbyniuparma

3)  Po niecelnym rzucie przeciwnik przeszkadza w podaniu/wyprowadzeniu piłki = sam się prosi o kontrę, niezależnie od tego czy to zbiórka po ładnym czy brzydkim rzucie.

4) Znowu w PRAWDZIWEJ NBA, drużyna która w końcówce przegrywa -10/15pkt, znacząco przyśpiesza grę i nadużywa kontry. W takich okolicznościach to JEDYNA szansa na odrobienie wyniku. Jeśli miałby być zachowany realizm, powinno w tej części meczu, być dozwolone pełne granie kontry w każdych okolicznościach. Wiem, że to nie wygląda wtedy pięknie, ale jeśli to będzie zabronione to równie dobrze przegrywający może ostatnie dwie minuty pobawić się w konkurs rzutów z połowy.

5) Absolutnie nie jestem za tym, żeby grać RUN AND GUN w stylu NCAA, bo z tego nie ma funu, tylko zachować rozsądek.

6) Na koniec mam jedno pytanie - niech podniesie rękę do góry chociaż jedna osoba która w ustawieniach ataku wybiera opcję LIMIT TRASITION ????
(zamiast NEUTRAL albo to co chyba ma większość CRASH OFENSIVE BOARD)
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2020, 20:01:01 wysłana przez Rafi_WRO »

*

Tevski PL

« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2020, 20:07:14 »
Wszystkie punkty Cezara ok. Dobrze to sformalizować.
Ostatnie dwie minuty chyba faktycznie dać wolną ręke skoro to wynik jest najważniejszy (?).
Kwestia strefy. Nie ograniczałbym wcale. Jak dla mnie to opcja na openy za3. Jeśli jest kamikaze na strefe przez cały mecz to zapraszam ;)

*

Cezar

« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2020, 20:47:12 »
Od razu mówie: to co napisze to moje przemyślenia, nie całej adminki. (zasady z kolei ustalane były przez wszystkich, nie tylko przeze mnie)

1 - jak dla mnie trzymamy się tych zasad przez cały mecz. Zrobiłeś sobie stratę normalnie to odrób normalnie. Nie zgodzę się, że jest to jedyny sposób na zmniejszenie straty do rywala. Sam nigdy w ten sposób nie odrabiałem u nas w lidze, kto twierdzi inaczej niech pierwszy rzuci kamieniem.
2 - co ma strefa do tych zasad kontr? Moim zdaniem nic, graj sobie kiedy chcesz strefą.
3 - przeszkadzanie przy wyprowadzeniu zgoda - predysponuje do zagrania kontry, zgadzam się.
4 - no nie powiedziałbym, że większość ustawia crash offensive glass. Ja np. tego nie ruszam i wszystko zostaje na neutral.

*

Rafi_WRO

« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2020, 21:09:55 »
Ad.1 mam inne zdanie. ale to już napisałem
Ad.2 Racja
Ad.3 Good. Fajnie by to było na koniec też zapisać.
Ad.4 Chodziło mi o to, że nie ma tu ani jednej osoby która używa LIMIT TRNSITION co ma dokładnie za zadnie ograniczyć kontry.

*

chemik81

« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwietnia 2020, 00:32:33 »
ja gram limit transition. Np z Dlugim całą serię tak grałem

*

Rafi_WRO

« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2020, 01:44:38 »
ja gram limit transition. Np z Dlugim całą serię tak grałem

A to szanuje! Bo myślałem, że nikt tego nie robi!

*

geso_95

« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia 2020, 08:34:11 »
Rafi, ja też czasem ustawiam limit transition, ale akurat w meczu z Tobą nic nie dało... :)

*

Rafi_WRO

« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwietnia 2020, 12:14:39 »

Absolutny zakaz ustawiania CRASH OFFENSIVE GLASS.

Rozumiem, że ten zapis pojawił się teraz?

Moim zdaniem ciężko udowodnić w 100%, że ktoś ma tak ustawione (coś co wygląda na takie ustawienie, okazuje się mylne i na odwrót), więc może być trochę niesprawiedliwie.

*

Dlugi

« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwietnia 2020, 13:06:11 »
Wcześniej był zapisana "prośba o zrozumienie". Liczymy tutaj, że nie będziemy musieli sprawdzać nagrań i każdy zachowa się jak dorosły i nie będzie oszukiwał grając w gre.

*

DE_LA

« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwietnia 2020, 13:58:30 »
osobiscie będę nagrywal mecze jak robilem do tej pory bo moim zawodnikom zaszczepilem by craszowali w głowach. i gdyby ktos oglądał nasz mecz wczoraj z Zaga to by powiedzial ze craszuje. Czemu? bo Fultz wystrzelił zza obwodu jak kims rzucalem za 3 i dobił czy nie dobił mało ważne. Ostatecznie jednak obaj mieliśmy chyba sporo ofensywnych.
Ale to też jest takie dziwne według mnie nie craszujmy ale np juz ustawić obrone posta można bo ktoś nie ma strzelców za dużo . Wiem czepiam się ale zdaje sobie z tego sprawę, że nie wprowadzimy limitu max 25 trójek na mecz albo max 6 rzutów Curry czy Klaya. Z drugiej strony jak wykorzystać Antka czy Simmonsa, czy Westbrooka, jak wiemy jak oni graja w realu. Ktoś napisał wyżej, że to ciężko udowodnić, że ktoś craszuje. Co powie Got jak tam Drumm i Faried maja badze do craszowania ;D
A taki tam wywód po drzemce

* Ostatnie wiadomości

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Borsunio
[21 Września 2021, 11:30:58]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Cezar
[19 Września 2021, 13:41:44]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez brudzio13
[19 Września 2021, 12:28:36]

Odp: Dołącz do ligi NBA Nation / Join NBA Nation wysłana przez Cezar
[16 Września 2021, 18:15:26]

Odp: Dołącz do ligi NBA Nation / Join NBA Nation wysłana przez Majkel_OKC
[16 Września 2021, 17:46:50]

Odp: PLAYBOOK, czyli ważne ogłoszenia administracji. wysłana przez Cezar
[14 Września 2021, 15:47:41]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Rezus9123
[14 Września 2021, 15:34:06]

Odp: PLAYBOOK, czyli ważne ogłoszenia administracji. wysłana przez Cezar
[13 Września 2021, 23:15:49]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez clicers
[12 Września 2021, 18:42:33]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez bARt48PL
[12 Września 2021, 15:34:24]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez przemekkw
[11 Września 2021, 18:43:24]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez szponters
[11 Września 2021, 12:09:17]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez DE_LA
[09 Września 2021, 21:50:25]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez endYWatta
[08 Września 2021, 23:34:21]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Czupakabra666
[06 Września 2021, 20:52:20]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska