DETROIT PISTONS - 21

• 6 Odpowiedzi
  • 549 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

DE_LA

DETROIT PISTONS - 21
« dnia: 27 Listopad 2020, 22:06:07 »
pg: KHRIS DUNN 76* + DENIS SCHROEDER 80 + ISIAH THOMAS 76
sg: JAYLEN BROWN 86*** +  DONOVAN MITCHELL 88*
sf: RODNEY HOOD**** 76 +  PATRICK WILLIAMS 75  + T.J.WARREN 85***rookie
pf: DOMANTAS SABONIS 85 + NEMANJA BJELICA 78 + AL HORFORD 80**
c: JARETT ALLEN ****81 + IVICA ZUBAC 78

*CHRIS PAUL za KHRIS DUNN + Donovan Mitchell
**AL HORFORD za RICHUAN HOLMES + MICHAEL PORTER jr
*** JAYLEN BROWN + T.J.WARREN za JIMMY BUTLER + BOGDAN BOGDANOVIĆ
****JARETT ALLEN za JUSUF NURKIC oraz RODNEY HOOD za JOE HARRIS
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2021, 08:47:17 wysłana przez DE_LA »

*

DE_LA

Co słychać w Detroit?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2020, 12:29:33 »
Detroit Pistons dosyć długo zagościło w ogonach ligi, a kolejni menagerowie omijali ów zasłużony zespół szerokim łukiem. Czy teraz, jak zespół objąłem ja, czyli DeLa sprawi, że w tym mieście wróci radość z posiadania drużyny? Myślę, że zdecydowanie tak. Ale po kolei. W poprzednim sezonie prowadziłem, ekipę Nets, gdzie dwóch liderów Booker-Middleton doprowadziło zespół do fazy pucharowej. Po ciężkim 5cio  meczowym boju, przeciwko 76ers, przygoda z play-off się niestety zakończyła. Ale to było bardzo cenne doświadczenie, które mam nadzieję zaprocentuje już w najbliższym sezonie. Dlaczego nie zostałem trenerem Brooklyn Nets w kolejnym sezonie? Wydawało mi się, że wszystko zmierza ku temu- na stole miałem ofertę na kolejne 2 lata - ale władzom ligi nie spodobało się zwlekanie z podpisaniem kontraktu  i musiałem poszukać zatrudnienia w innym klubie. Mam ogromny sentyment do wschodu, więc to bardziej tu szukałem miejsca, gdzie mógłbym kontynuować swoją wizję budowania i stylu mojej nowej drużyny. Po podpisaniu umowy, której wymiar czasu pracy został ustalony na 2 lata, postanowiłem poszukać trenera, który to wszystko poukłada. Ale nim to nastąpiło, to osobiście musiałem zmierzyć się z dalekim numerem swoich pików w drafcie. 18 miejsce na 20 drużyn, może podłamać niejednego słabego psychicznie menagera. Jednak skoro w zeszłym sezonie miałem swoje wybory dopiero pod koniec rundy, a wyszło nadzwyczaj dobrze, to uznałem, że to może być atut, gdyż wiedziałem jak się poruszać z takim dalekim pikiem. Wybór był prosty i padł na Jimmy Butler'a. Jeden z najlepszych obrońców, którego etyka pracy bardzo mi imponuje. Druga runda i wydaje się, że do Bucketa dobrze będzie pasował Chris Paul*. Nie będę omawiał wszystkich rund po kolei ale postaram się przybliżyć zespół, który mam nadzieję, że okaże się twardym przeciwnikiem. Zmiennikami dla CP3.....może inaczej-wyjaśnię gwiazdkę przy jego nazwisku.
*Chris Paul został wytransferowany do Pelicans, w zamian za Donovana Mitchella i Khrisa Dunna.
Tak więc Dunn z roli zmiennika w swoim poprzednim klubie stał się notabene pierwszym rozgrywającym mojego teamu. Jego pierwszym zmiennikiem z imienia i nazwiska jest ikona Tłoków czyli Isiah Thomas. Obecny Isiah , to na pewno nie tamten Isiah ale w sparingach pokazał się z bardzo dobrej strony i moja fascynacja nim albo raczej ciekawość, co on może dać okazała się sporym zaskoczeniem, pozytywnym zaskoczeniem. W  związku z tym Denis Schroder, który jest trzecim zawodnikiem na tej pozycji może nie być zadowolony z minut jakie spędzi na parkiecie. Nie ukrywam, że jest zainteresowanie tym zawodnikiem z Miami oraz Lakers ale nowy szkoleniowiec mojej ekipy Dwane Casey poprosił mnie, bym go nie wymieniał tak szybko, gdyż ma pomysł jak go wykorzystać.
Po pozyskaniu Mitchella nasz atak zyskał mocno na jakości. Bez cienia wątpliwości to będzie pierwsza strzelba mojej ekipy. Nie będę przedstawiał jego atutów, gdyż każdy rywal wie, że będzie się musiał mocno napocić by go powstrzymać. Uzupełnieniem shooting guard jest młodszy z braci Bogdanović- Bogdan. Chociaż wzięty z bardzo dalekim pikiem pokazał się, że ma dobrze ułożoną rączkę. Pozycja sf jest zarezerwowana dla Butlera. To jego umiejętności obronne mają być postrachem dla strzelców obcych ekip. Jego zmiennikami są Michael Porter jr, który przez swoja kontuzję nie pokazał całego swojego potencjału. Teraz w tej młodej ekipie może się odnaleźć i być jednym z kluczowych zawodników. Trzecią opcją jest super strzelec z dystansu- Joe Harris. Jeśli dobrze wejdzie w mecz, to może być dużym zagrożeniem z dystansu dla przeciwników.
Domantas Sabonis, nie był wysoko w notesach innych menagerów. Dosyć długo jego karta zawodnicza była dostępna, a moja ciekawość, co on może dać mojej ekipie mieszała się z tym, czy ten pomysł wypali. Jego głównymi atutami są zbiórki po obu stronach kosza- a więc to co mocno cenię u graczy z tej pozycji. Potrafi się świetnie zastawić i dobić, a rzuty z mida czy nawet za trzy nie są mu obce. Na pewno to co pokazał jak dotąd w sparingach jest mocno zadowalające. Jego pozyskanie uznaję za steal draftu. Pozostałych dwóch zawodników, którzy będą grać na tej pozycji to zgoła odmienne talenty. O ile Richuan Holmes przypomina umiejętnościami Sabonisa, to inne zadanie będzie miał Nemanja Bjelica. Zawodnik o podobnych umiejętnościach co Joe Harris powinien dobrze rozciągać pole gry.
Na pewno na duży plus, to pozycja środkowych, gdyż Zubac i Nurkić to bardzo dobrzy zawodnicy. Obydwaj słyną z dobrej gry obronnej ale ich najmocniejsza bronią są zbiórki. Zwłaszcza Ivica grając jak dotąd z ławki grał wręcz wspaniale. Double-double z ławki w kilku meczach na pewno mnie cieszy i potwierdza, że to dobry wybór. Schroder, Bogdanović, Bjelica, Zubac, Nurkić czy Sabonis to europejczycy i to może być duży atut mojego zespołu, poprzez inne spojrzenie na basket.
Z wyboru na drafcie jestem zadowolony. Z tego jak zespół prezentuję różnorodną grę na treningach i sparingach również jestem zadowolony. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko oczekiwać na start 21sezonu NBANATION.

*

zbyniuparma

Odp: DETROIT PISTONS - 21
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2020, 13:17:24 »
Bojan i Bogdan Bogdanovic to nie są bracia :) Chyba, że mam złe informacje.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2020, 13:27:19 wysłana przez zbyniuparma »

*

skipim2

Odp: DETROIT PISTONS - 21
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2020, 12:24:32 »
Oczywiście, że nie są  ;D Nie są nawet tej samej narodowości.

*

DE_LA

AL HORFORD W DETROIT
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień 2020, 18:40:22 »
Drugi dzień świąt w Dteroit nie przebiegał tylko na objadaniu się i piciu ale był również aktywny na rynku transferowym. DeLa, który od początku sezonu szukał wzmocnienia dla swojego teamu na pozycji silnego skrzydłowego w końcu dopiął swego. Pozyskał pierwszego ze swojej listy życzeń Al'a Horford'a, o którym marzył odkąd zakończył się draft. Szukał innego rodzaju zawodnika niż oddany Richuan Holmes. Oprócz Holmes'a generalny menager Clippers - Borsunio wyciągnął jeszcze z Detroit młodego i perspektywicznego Michaela Portera jr. Trener Tłoków po ogłoszeniu transferu wydawał się przepełniony optymizmem. Zobaczymy jak ten transfer wpłynie na jakość drużyny.

*

DE_LA

JIMMY BUTLER DOPINA TRANSFER DO PORTLAND
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2021, 18:30:36 »
A jednak stało się to, co analitycy, bukmacherzy i eksperci wieszczyli, mianowicie odejście Jimmy Butlera. Jedyną nie wiadomą był kierunek, jaki obierze. Podobno ta oferta była pierwsza jaką ekipa Pistons dostała i na tyle satysfakcjonowała sztab trenerski, że szybko powiedzieli - SAY YES. Kwestią dogadania było jedynie to, kto będzie partnerował Bucketowi w drodze na zachód. Rozmowy dotyczyły Bjelicy i Dunna, a ostatecznie skończyło się na Bogdanovicu. Osoba blisko związana z Detroit sugeruje, że dlatego padło na jednego z "braci Bogdanovic"-(ukłon Parma do ciebie ;D ;D), że Terence Ross miał wypełnić lukę powstałą po Bogdanie ale ostatecznie wylądował w Clippers. Zagwozdką jest jednak to, czy w nowej ekipie odpali T.J.Warren? Potencjał posiada ale czy łatka przereklamowanego zawodnika zostanie w końcu odczepiona w Detroit?Czy ten transfer odmieni Tłoki? Nie wiadomo ale widać było toksyczną atmosferę w zespole i chyba gorzej być nie może.

*

DE_LA

NOWY BEN WALLACE W DETROIT. NURKIC I HARRIS ODCHODZA DO LA
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2021, 22:02:02 »
Kolejne dwa rozczarowania opuszczają Little Caesars Arena. Jusuf Nurkić przechodzi do Los Angeles Clippers, a Joe Harris również udaje się do Miasta Aniołów ale do tej drugiej drużyny, czyli Los Angeles Lakers. Obaj zawodnicy nie spełnili pokładanych nadziei. O tyle o ile Nurkić w kilku spotkaniach grał dobrze, to Joe Harris ewidentnie dał plamę na całej linii. A co zyskało Detroit? Pozyskali oni młodego i obiecującego środkowego Jarretta Allena. Zawodnik ten podobno bardzo chciał uciec od swojego menagera, gdyż ów Gm co trening "motywował" go w ten sposób-cytuję: " A tylko nie zbierz tej piłki to cię wymienię do Memphis....Spróbuj zepsuć to podanie, a jutro cię w klubie już nikt nie zastanie" Jarrett nie czuł się komfortowo w swoim starym zespole i w jednym z pierwszych wywiadów powiedział, że liczy na to, iż w Detroit otrzyma prawdziwą szansę. Kibice bardzo się cieszą z tej wymiany, a sam Jarrett uznawany jest przez nich za nowego Bena Wallacea. Co do drugiego trejdu do zespołu przyszedł Rodney Hood. Zawodnik z dobrze ułożoną ręką. Ale raczej na wiele minut nie będzie mógł liczyć i jeśli ktoś się po niego zgłosi, to w klubie nie będą mu robić problemów.

* Ostatnie wiadomości

Odp: Wyniki - sezon 21 wysłana przez geso_95
[22 Styczeń 2021, 23:37:45]

Odp: Zlot nr 8 - Sulejów 2021 wysłana przez Currose7
[22 Styczeń 2021, 23:37:21]

Odp: Wyniki - sezon 21 wysłana przez Czarny24PL
[22 Styczeń 2021, 23:19:13]

Odp: Wyniki - sezon 21 wysłana przez skipim2
[22 Styczeń 2021, 22:32:22]

Odp: Zlot nr 8 - Sulejów 2021 wysłana przez DE_LA
[22 Styczeń 2021, 19:05:57]

Odp: Zlot nr 8 - Sulejów 2021 wysłana przez Czarny24PL
[22 Styczeń 2021, 18:49:10]

Odp: Wyniki - sezon 21 wysłana przez chemik81
[22 Styczeń 2021, 14:21:02]

Odp: Zlot nr 8 - Sulejów 2021 wysłana przez KSGBOY
[22 Styczeń 2021, 14:15:27]

Zlot 2021 - Nowe informacje dotyczące zlotu wysłana przez KSGBOY
[22 Styczeń 2021, 14:09:21]

CENNE ZWYCIĘSTWO DETROIT PRZECIWKO CLIPPERS wysłana przez DE_LA
[22 Styczeń 2021, 09:03:50]

Odp: Zapisy na sezon #22 wysłana przez amper
[21 Styczeń 2021, 16:44:36]

Odp: Zlot nr 8 - Sulejów 2021 wysłana przez KSGBOY
[21 Styczeń 2021, 11:13:38]

DETROIT PRZEŁAMUJE NIEMOC W DALLAS wysłana przez DE_LA
[21 Styczeń 2021, 08:51:38]

Odp: Zapisy na sezon #22 wysłana przez bb1986pl
[20 Styczeń 2021, 20:31:30]

ANTETOKOUNMPO VS MITCHELL. GÓRĄ GREK. wysłana przez DE_LA
[20 Styczeń 2021, 18:35:34]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska