Miami Heat sezon 21 (17-1)

• 6 Odpowiedzi
  • 1199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Zabier

Miami Heat sezon 21 (17-1)
« dnia: 23 Grudzień 2020, 15:54:33 »
Heat - Toronto 95-78 ocena: 8
Heat - Warriors 92-84 ocena: 8
Heat - Portland 99-92 ocena: 8
Heat - pelicans 93-84 ocena: 9 seria 3-0
Heat - magic 85-78 ocena: 8
Heat - cavs 86-85 ocena: 10
Heat - suns 89-71 ocena: 9
Heat - wolves 116-101 ocena: 6
Heat - mavs 91-77 ocena: 9
Heat - clippers 90-71 ocena: 8
Heat - rockets 90-60 ocena: 8
Heat - nets 106-96 ocena: 10
Heat - Detroit 60-37 ocena: 8
Heat - lakers 86-69 ocena: 9
Heat - bucks 95-89 ocena: 9
Heat - spurs 88-106 ocena: 10
Heat - 76ers 86-66 ocena: 9
Heat - celtics 101-86 ocena: 9
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2021, 22:15:34 wysłana przez Zabier »

*

Zabier

Miami Heat - podsumowanie sezonu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2021, 22:24:11 »
Miami Heat kończy sezon z bilansem 17-1,
Podziękowania za wszystkie mecze, gratulacje dla Gota, który jako jedyny przeciwstawił się rozpędzonej ekipie Heat.

Praktycznie bez żadnego znaczącego trejdu, składem, który udało się wydraftowac udało się osiągnąć całkiem dobry wynik.

Statystyki:

Klay Thompson - 33.9 pkt na mecz (12.2/20.9) z gry, (8.1/13.4) za 3 59% + 3 asysty to głównie dzięki jego znakomitej grze udało się wygrać konferencje wschodnia w sezonie zasadniczym

Russel Westbrook - kapitan zespołu zdobywał 18.7 pkt (8.5/11.7) 72% z gry, 9.3 asysty

6th Man Caris Levert - pokazał w innych ekipach, ze można na niego liczyć, w Heat zagrał znakomity sezon, dzielnie ciągnal drużynę kiedy klay siedział na ławce, 12.4 pkt, (5/8.7) i 41% za 3

Kolejnym wszechstronnym zawodnikiem był Brandon Clarke, również wchodził z ławki, prawie 8 pkt, 4 zb i 2 asysty

Nie mogę nie wspomnieć o MylesTurner, który dowodził defensywa był dobrze wspomagany przez Howarda, który również pokazał, ze najwięksi centrzy tej ligi musza się z nim liczyć.

Statystki drużynowe:

Pkt zdobywane: 92.9
Pkt stracone: 82.1
37.4/62.8 z gry 59%
11.3/23.4 za 3 48%
Asysty: 26.3
Zbiórki: 30.2

Do zobaczenia w Playoffs
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2021, 22:28:00 wysłana przez Zabier »

*

Zabier

Heat góra w game 1
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2021, 13:10:38 »
W końcu nadeszły długo wyczekiwane Playoffy, po znakomitym RS przyszła teraz walka w Playoff, na początek Derby Florydy i pojedynek z Magic prowadzonymi przez Tevskiego, w Rs ciekawy defensywny mecz zakończony wynikiem 85-78 pokazał, ze w PO trzeba będzie się liczyć z magikami.

Po pierwszej kwarcie było pozamiatane, 36-22 klay 5/5 za 3 i 19 pkt, niby ustawiło to mecz jednak magic nie złożyli rękawic tylko walczyli dalej, za co chwała 🤝 dzięki temu zamiast się nudzić mieliśmy ciekawe zawody do końca, w drugiej połowie przebudził się adebayo i momentami udawało się dojść na 5 pkt co oczywiście niwelował swoją znakomita postawa klay 44 pkt (9/11 za3 ), dobre wsparcie dał westbrook notujący double double, po stronie Magic zawiódł davis, którego wyłączył z gry myles turner, davis tylko 4/11 z gry i 10 pkt to za mało, jak na gracza takiego kalibru, czekamy na game 2

*

Zabier

Zacięty celownik Klaya nie powstrzymał żarów przed wygraniem game 2
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2021, 12:19:10 »
Mecz generalnie pod dyktando Heat, klay niby nie mógł ukłuć zza łuku jak zwykle (tylko 4/11 za 3 i 10/20 z gry w całym meczu) jednak mimo to pozostali gracze Miami dojechali na mecz, to był sprawdzian głębokości składu, jak poczułem, że Rondo źle rozgrywa, minuty dostał Ntklinina, jak widziałem ze levert, który zmienił klaya nie trafia, wszedł shake milton i trafił 3 trójki, po stronie Magic na wyróźnienie zasługuje Davis, który zdobył ok 26 pkt i starał się dominować pod koszem, nie przychodziło mu to z łatwością ale w końcu zagrał jak na lidera przystało, do 3 kwarty cały czas wynik w okolicach +/- 10 pkt do przodu dla Heat, wtedy coraz lepiej zaczęło grać Magic, którzy doprowadzili do crunch time, był moment, 81-80 na zegarze, klay rzuca dwa osobiste, jednego nie trafia mamy 82-80 dla miami piłkę ma tevski, wyprowadza dość dzwiną akcje davisem po zbiorce z pod kosza, przebiega pół boiska, moi zawodnicy źle zrotowali w obronie i nagle fournier miał czystą pozycje dostał piłkę i nie trafił wide open za 3, które mogłoby dać prowadzenie na kilkanaście sek przed końcem, nie trafił, po czym już nie pamiętam czy po tej akcji czy w następnej Tevski miał piłkę z boku i zamiast podac do swojego zawodnika trafił w tors Harrisa, piłką odbiła się do tevskiego i piłka z boku dla heat, szybki faul na klayu, który tym razem trafił oba osobiste i zamkął mecz. Mvp tego spotkania to nie wspominany westbrook, który przy słabszej dyspozycji klaya pociągnał zespół do drugiego zwyciestwa w serii, heat na wyjeździe nie przegrało meczu w tym sezonie, dlatego pewni swego oczekiwaliśmy na g3

*

Zabier

Heat zamykają serie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Styczeń 2021, 12:27:31 »
Game 3

być albo nie być dla Tevskiego, Wall miał zagrac jak Wall, Davis miał zdominowac kosz, a Adebayo miał w tym pomóc, niestety klay spędził całą noc w wannie z lodem i rzucił 40 pkt przy 10/13 za 3 ( w całej serii 23/35 za 3 ) w tym meczu po raz kolejny przekonałem się jak ważna jest głęboka ławka, zawodnicy, którzy w sezonie nie grali głównych ról mają swoje 5 minut w playoffs, marianovic z lawki 4 pkt i 10 zb, ntklinina, który znów dobrze zastąpił rondo, jeff green, który zdobył 4 ważne pkt w pierwszej połowie czy shake milton, który znów dostał szanse i trafił 3 trójki. Zobaczymy czy będą odpowiednim wsparciem w kolejnych meczach. Najwyższy wynik punktowy w naszej serii, fajne spotkanie jak i cały nasz 3 meczowy pojedynek, Tevski pokazał, że nie jest chłopcem do bicia i dobrze przeczuwałem, że będą momenty kiedy będę miał z nim problemy, wielkie brawa za cierpliwość i nie poddawanie się po 3/4 zielonych klaya pod rząd tylko konsekwetnie swoja gra i wiara, że jest szansa, że wynik się odwróci. Wynik 3-0 wcale nie oddaje tego , ze nie była to łatwa seria, trzymam kciuki w kolejnym sezonie, a heat czeka na kolejnego rywala.

*

Zabier

Howard góruje nad Embiddem, Heat odnoszą zwycięstwo w G1
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2021, 14:12:24 »
Druga runda playoff, przeciwnikiem Geso.

W sezonie regularnym dość gładko udało się wygrać 86-66, natomiast Playoffy rządzą się swoimi prawami i było wiadomo, ze nie będzie łatwo, jak myślałem tak się stało, po dwóch minutach gry 0-8, szybki timeout, po kubeczku zimnej wody na łeb każdego i powrót do gry. Od tego momentu Heat zdobyli 78 pkt przy 60 przeciwnika, duża w tym zasługa dwighta howarda, który chciał pokazac, ze żaden center nie jest mu straszny, po bojach z adebayo przyszło skrzyżować rękawice z Kamerunczykiem, howard skończył spotkanie 12 pkt 18 zb(6w ataku) 3 as 2 bl 2 steale 0 strat, Embidd ze swoimi 10 zb wypadł mocno blado, były moment ze był podwajany, były momenty ze howard słyszał od kolegów ’’by yourself’’ i świetnie dawał sobie rade. Trzeba wspomnieć tez o Klayu, który kryty przez simmonsa trafił 5/14 za 3 ale jak trafiał to były to bardzo ważne rzuty, w trakcie meczu dość długo udało się utrzymywać prowadzenie przez graczy 76ers jednak podczas niemocy klaya sprawy w swoje ręce wziął westbrook i to on ciągnął drużynę, czy to asystami (10) czy skutecznymi zagraniami w post bądź tez wjazdami, na pewno kolejne mecze będą zacięte i ekipa z Phila nie podda się tak łatwo.

*

Zabier

Podziękowania i Podsumowanie po Sezonie 21 - HEAT Mistrzem Sezonu 21
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2021, 12:57:43 »
Podsumowanie sezonu 21

Przede wszystkim na starcie wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wzieli udział.

Sezon regularny zakończony na 1 miejscu w konferencji wschodniej z bilansem 17-1 dawał
mi ogromną nadzieje na to, że po raz pierwszy jest realna szansa na wygranie Ligi.

W sezonie regularnym na wyróżnienie zasługuje McGot, który jako jedyny pokonał ekipę
Heat na ich własnym parkiecie, do ciekawych pojednyków należy zaliczyć mecz zakończony buzzer beaterem
z Cavs - Cezar postawił po Gocie najtrudniejsze warunki i wiedziałem, ze najprawdopodobniej z nim przyjdzie się zmierzyć
w walce o finał ligi. Pojedynek z Czarnym w RS zakończył się wynikiem 86-69.

Liderem w RS był Klay, otrzymując pick numer 7 na drafcie liczyłem na dwóch graczy, Currego bądź Klaya, Steph został wybrany
chwilę wcześniej więc mimo dostępnego KD zdecydowanie wolałem postawić na budowanie drużyny w okół Thompsona.

Draft sezonu 21 był śmiem twierdzić najlepszy w moim wykonaniu od czasu gry w 2k, do Thompsona został dobrany Westbrook,
z trójką zaryzykowałem i mimo wielu wyższych ovr graczy dostępnych wybrałem Brandona Clarka, który cały sezon robił
niesamowitą robotę, a to co zrobił w finale przeszło moje oczekiwania, w kolejnych pickach zapewniłem punkty z ławki w postaci
Leverta i wzmocniłem się podkoszowo - Turner i Howard - ta dwójka pomimo ovr poniżej 80 pokazała, że w najtrudniejszych chwilach
przeciwko najlepszym dają radę. Uzupełnieniem skladu był gary harris oraz jeff green, który jak się okazało w Playoffach odwrócił
losy serii z Cezarem i był jednym z autorów końcowego runu 6-0 kończąc Playoffy.

w Playoffach najpierw przyszło się zmierzyć z Tevskim, ciekawe równe mecze, potem z Geso i jego Phila z Embiidem oraz Simmonsem.

W końcu nadszedł czas na pojedynek krakowski, ja i cezar od lat toczymy batalie ze sobą i muszę przyznać, że przed G1 stresowałem
się najbardziej z pośród wszystkich meczy w Playoffs, wiedziałem, że Cezar manualnie jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym graczem Nation
+ dodatkowo jego wiedza i umiejetność wykorzystywania zagrywek są na najwyższym poziomie.

Na parę minut przed końcem heat miało prowadzenie ale ostatecznie po naprawdę dobrym meczu Cezar wygrał 97-95 co jak się później
okazało była to jedyna porażka ekipy z Miami w całych Playoffach. Po tej porażce upatrzyłem swoją szansę w zmiane ustawienia pierwszej piątki,
wyleciał z niej etatowy obrońca, Gary Harris, a jego miejsce zajął Jeff Green - posunięcie to okazało się strzałe w 10, Cezar miał kłopot
z dobrze grającymi tyłem do kosza obrońcami Heat, musiał dużo się nakombinować jednak nie znalazł sposobu na rozgryzienie ataku Heat.

Po porażce z Cezarem nastąpił run 6-0 - 3 mecze wygrane z Cezarem nie mniej niz +10 pkt, a następnie 3-0 z Czarnym, który również nie zbliżył się
na więcej niż 10 pkt w końcowym rozrachunku.

No właśnie przechodzimy do serii z Czarnym, ostatnim zwycięzcą ligi, oraz graczem ,który z pośród nas wszystkich ligę tą wygrał najwięcej razy.
Sympatia do tego GM'a oraz szacunek jakim go darzę jest ogromny także zdając sobie sprawę ze wszystkich swoich dobrych stron, z pełnym szacunkiem do klasy rywala podchodziłem do serii finałowej. Pokonanie Gota, którego przyznam szczerze w sezonie k21 ceniłem wyżej ze względu na sklad niż Darka było nie lada wyczynem.

Ale może do 3 razy sztuka ? Przegrałem już jeden finał z Kobebrynatem 3-1, przegrałem z Kursorem prowadząc 2-1 2-3 wierzyłem w to, że tym razem finał będzie po mojej stronie.

G1 101-91
Klay 50 pkt 17/25 12/17 za 3
Russel 22/2/9 10/13
Brandon Clarke 15/4/1 6/6 1/1 za 3

G2 106-80
Klay 28/3/6/ 9/18 6/11
Russel 28/4/7 11/17
Brandon Clarke 21/3/3 8/11 3/3

G3 99-89
Klay 47 pkt 18/24 11/16
Russel 26/1/10 11/14
Clarke 0/5/4/2/2

306-260 dla Heat

Z mojej perspektywy najciekawszy wieczór miałem po G2 i moje rozterki czy Darek zmieni skład czy nie zmieni, musi przecież coś zmienić,
Cezar nie zmienił ale Darek jest taki, że na pewno będzie kombinował, widzi, że moi obrońcy mają przewagę w post, będzie chciał to zabić, pewnie wpuści Arize może D'angelo pójdzie na ławkę, potem pomyślałem, że największy problem sprawi mi zmiana pozycji dla Antka - przez chwilę tego najbardziej sie obawiałem jednak po kolejnej godzinie analizowania wszystkich atrybutów Darka graczy + analizie wszystkich odznak stwierdziłem ok, niech antek zagra na pg/sf pewnie będzie chciał nim kryć Klaya - tylko na to czekałem. Antek nie ma złotego pick dodgera - na mojego srebrnego i złotego brick walla nie mógł nic zdziałać.
Jak myślałem tak się stało, po 5 minutach g3 Darek wpuścił antka na sf i zaczął kryć klaya, w 1/2 akcji przyniosło to efekt jednak potem mój
super strzelec potrafił się urwać i skończył trafiając 11 trójek pieczętując Mistrzostwo. Muszę również napisać o znakomitej postawie Myles'a Turnera - uff co ten gość robił w obronie na Antku
statystyki Antka przeciwko Turnerowi -
g1 13/20
g2 15/25
g3 9/14
37/59 - 62% z gry

X factorem tej serii na pewno w dwóch pierwszych meczach był również Brandon Clarke, 4/4 za 3 oraz 14/17 z gry to znakomite cyfry jak na pfa z ławki.

MVP sezonu Heat bezsprzecznie Klay Thompson

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Darka za finałową rozgrywkę, a wraz z nią za emocję na najwyższym poziomie, a także dla wszystkich pozostałych.
Kilka lat temu jak zaczynałem postawiłem sobie cel - wygrać ligę - trzeba było na to trochę poczekać i włożyć w to nie mały ogrom czasu i pracy - ale się udalo i satysfakcja jest duża.

« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2021, 15:11:43 wysłana przez Zabier »

* Ostatnie wiadomości

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez Czarny24PL
[Dzisiaj o 01:36:03]

Dallas Mavericks (0:1) - Sezon 22 wysłana przez skipim2
[Dzisiaj o 01:35:04]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez przemekkw
[Dzisiaj o 01:14:27]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez McGot85
[Dzisiaj o 00:38:46]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez przemekkw
[27 Luty 2021, 23:26:55]

Zacięty mecz z Celtics. Nowi gracze kluczem do zwycięstwa. wysłana przez Czarny24PL
[27 Luty 2021, 23:01:44]

CO WIEMY OD STARTU SEZONU ? wysłana przez DE_LA
[27 Luty 2021, 21:21:20]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez Czarny24PL
[27 Luty 2021, 18:48:46]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez KLIMO
[27 Luty 2021, 18:22:26]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez zbyniuparma
[27 Luty 2021, 16:59:59]

Odp: Wyniki - sezon 22 wysłana przez DE_LA
[27 Luty 2021, 15:56:35]

Odp: Wymiana /kupno/ sprzedaz gier wysłana przez CrespoFella
[27 Luty 2021, 10:56:08]

Odp: Blazers - Knicks wysłana przez Borsunio
[27 Luty 2021, 00:19:07]

Hornets wciąż niepokonani, 4-0 po 4 meczach wysłana przez Cezar
[27 Luty 2021, 00:11:32]

Wymiana na linii Blazers - Knicks. Fani w szoku! Klay Thompson w Portland. wysłana przez Czarny24PL
[26 Luty 2021, 23:57:11]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska