Atlanta Hawks, sezon #4

• 14 Odpowiedzi
  • 18712 Wyświetleń

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
Atlanta Hawks, sezon #4
« dnia: 29 Kwietnia 2016, 10:54:22 »

PSN: Malekem
GG: 112460

Starting Five:
1. Magic Johnson (97)
2. Joe Dumars (88)
3. Dominique Wilkins (89)
4. Marreese Speights (76)
5. Hakeem Ojajuwon (93)

Bench:
1. Larry Siegfried(71)
2. Mike Miller (72)
3. Robert Horry (72)
4. Taj Gibson (76)
5. Kevin Willis (72)

Deep bench:
1. Shane Larkin (70)
2. Brian Scalabrinie (66)
3. Greg Ostertag (69)
4. Ervin Johnson (71)

« Ostatnia zmiana: 16 Czerwca 2016, 09:16:06 wysłana przez Malekem »

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
Odp: Atlanta Hawks (0-0) sezon #4
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwietnia 2016, 11:21:44 »
DRAFT

*ocena pozycji po losowaniu - z jednej strony pechem jest mieć ostatnie miejsce(marzenie odpadło pograć Bogiem koszykówki). z drugiej to ideał, bowiem zmieniona reguła dotycząca kompletowania składu stawia bardziej na taktykę niż na "pompowanie" zależne od kolejności a w dodatku serpentyna daje marginesom( pierwszemu i ostatniemu) świetne pole manewru, dwa picki z rzędu.

pick #1 Dominique Wilkins 89ovr

Tutaj nie ma zaskoczenia, wielotygodniowe oglądanie klatka-po-klatce riplejów z animacjami tego gracza się opłaca, gracz poznany niczym piękne wybrzuszenia ciałka mojej kobiety. Hawks dzięki temu posunięciu mają zapewnione 25 pkt na mecz i boosty energii za latanie nad obręczami. Jastrząb powraca do domu.

pick #2 Shawn Bradley 75ovr

Cóż... to jest naprawdę niespodzianka, ale też przemyślana. Biorę giganta i tym samym mam spokój: z 75 ovr ograniczeniem oraz pod basketem wielką bestię z ogromnymi długimi rękoma i blokiem 92. Nie wiem jeszcze czy będzie to mój starter, ale na pewno idealny gracz taktyczny oraz świetny backup.

pick #3 Kevin Garnett 94ovr

Był to dla mnie najcięższy wybór. Pomysłów było kilkanaście, a każdy miał swoje świetne strony jak i kilka mankamentów, wydaje się że KG ten z Wolves jest najrozsądniejszą opcją - gracz potrafiący wszystko właściwie i mogący grać na każdej pozycji, tak każdej(pass IQ&vision+ball controll) ma lepsze niż niejeden rozgrywajek, a do tego srebrnego shot creatora. Big Ticket będzie miał za zadanie nie tylko bronić i zbierać, ale też być point forwardem. Prognozuję średnie 15&10&5 w każdym meczu.

pick #4 Richard Hamilton 86ovr

W czwartym picku potrzebny był świetny strzelec, których z każdą godziną draftu ucieka coraz więcej. osobiście Hamiltona zapamiętam jako tego który zaraz po Millerze był dla mnie postacią nr 1 w wykorzystywaniu zasłon i tzw ruchu bez piłki. Ilość badges nie powala, ale za to ma te najważniejsze dla strzelca: deadyey, fade ace, corner i micowave. drugim kryterium przy wyborze była umiejętność gry w obronie, litera A- przy PER D zapewniała mnie o dobrze zainwestowanym picku. Prognoza 14-15pkt na mecz.

pick #5 Alonzo Mourning 76ovr

Na ten pick, zamykający limit 420ovr było kilka opcji i postawiłem na środkowego Mourninga.Ten słabszy, ale za to z pierścieniem Zo jest idealnym centrem pasującym do wziętego już Bradleya. To skała w obronie z wszystkimi badżami, potrafiący też rzucić z dystansu(wow). Obaj wysocy będę mieli raczej równie rozłożone minuty, liczę na ich umiejętności blokowania prognozując dla nich 4 bloki na mecz i walka na deskach dająca 13-15zb.

pick #6 Dell Curry 72ovr

Na rezerwie musi być świetny shooter, a tata Dell - ten z czasów gry z Carterem to mimo słabszego ovr w porównaniu do tego młodszego siebie z Hornets jest wybitniejszym strzelcem. Znowu odznaki idealne(niemal perfekcyjne). Więc gracz ten będzie straszył obecnością zza łukiem i rozciągał grę, a kiedy tylko zostanie sam na obwodzie wykorzysta swój przyjemny release. Prognozuję dla niego bycie najlepszym punktującym ławki ze średnią 8-10 na mecz.

pick #7 Robert Horry 72ovr

Postanowiłem, że jako backup dla KG wybiorę Horrego ze względu na jego świetny rzut za 3 oraz ilośc odnzak w tym najważniejszą w jego karierze Closer. Horry potrafi powalczyć w obronie i zanurkować pod kosz łamiąc obręcz. Ciężko wytypować jakie będzie miał średnie, bo jest to uzależnione od dyspozycji KG ale myślę, ze niejednokrotnie będzie miał szansę być liderem punktowym ławki i elementem taktycznym na konkretne momenty meczu.

pick #8 Mike Miller 72ovr

Zmiennik Dominique, czyli właściwie lidera zespołu będzie miał za zadanie optymalnie wykorzystać swoje minuty na boisku. Szukając takiego gracza natrafiłem na białego Millera. Mike ma bardzo łatwy release i w parze z Currym może stworzyć zabójczy duet snajperów. Miller oprócz walorów rzutowych potrafi nieźle zbierać i rozgrywać. Prognozuję 6-8 pkt na mecz.

pick #9 Steve Nash 85ovr

Przed ostatnim pickiem okazała się najważniejsza pozycja na parkiecie - mózg i przedłużenie myśli trenerskiej zespołu. Mam ogromną przyjemność pogrania Steve Nashem w jego zbliżającym się do doskonałości procesie(przystanku Mavs)bycia rozgrywającym idealnym. Nash będzie dyrygentem zespołu w ataku pozycyjnym i rezyserem akcji w transition offense w tym głownie arcyważnym momencie fast break, w którym to Lob City Passer będzie w pierwszej opcji kierowany do Wilkinsa. Nash to też opcja rzutu z której to mam zamiar korzystać by robić miejsce liderowi zespołu. Prognozuję średnie 8pkt i 13-15 as na mecz.

pick #10 Robert Pack 74ovr

Ostatnim wyborem miał być mój ulubiony gracz Bulls z czasów Jordana, Ron Harper jednak wybrałem też podobnie z założenia:"gracz inny niż Nash", czyli atletyczną bombę i nazwisko jakże idealnie pasujące do Hawks - Robert Pack. Misja - gryzienie obręczy będzie motywem przewodnim rezerwowej jedynki Atlanty. Prognozuję 5pkt i 5as, ale nie cyfry będą dla niego najważniejszym zadaniem.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2016, 18:24:31 wysłana przez Malekem »

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
Odp: Atlanta Hawks, sezon #4
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja 2016, 19:18:53 »
HAWKS TREJDUJĄ:  WZMACNIAJĄ OBRONĘ I DESKĘ.

Rip Hamilton OUT
Del Curry OUT

Michael Cooper IN
Alton Lister IN

Mecze sparingowe pokazały, że o atak nie muszę się martwić, w związku z powyższym drużynę pożegnali Hamilton oraz Curry. W zamian za ich wartość do Atlanty sprowadziłem jednego z najlepszych w historii obrońców i byłego DPOTY z 1987 Coppa oraz mocnego pod koszem Altona Listera(jest alternatywa lepsza, ale niestety obecny gracz mija się z moją koncepcją budowy drużyny tylko z graczy historycznych).
Oczekiwań(w ataku) wobec Coopera nie mam, gracz ten już swoją obecnością będzie nękał swoich rywali. "Miał w sobie ta psychopatyczną radość z frustrowania przeciwników" - Kurt Rambis(Los Angeles Lakers, Złota Historia NBA, strona 164). Lister będzie backupem dla KG i dzięki temu Robert Horry przeflancuje się na Sf-a, tym samym Atlanta Hawks stawia się w klasycznym rozstawieniu.

ps. apropos Altona Listera, niestety zapisał się w historii jako ten najbardziej sponiewierany i zlekceważony przez przeciwnika. Na szczęście, mój Lister jest o 7 lat sprawniejszy :D

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maja 2016, 18:25:52 »
Alton Lister OUT

Bismack Biyombo IN

W Atlancie długo miejsca nie zagrzał Alton Lister, którego zastąpił Bismack Biyombo. Stwierdziłem, że jednak 206cm oraz rozpiętość ramion 230cm zrobi różnicę i już w pierwszym sparingu Bismack podbił serca kibiców Hawks.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2016, 11:36:54 »

KG OUT ofiarami jego wwyrzucenia zostali dobrze spisujący się Nash, Cooper i Pack.
Drużynę zasilają Magic Johnson, Chris Mullin, Dennis Rodman oraz Nate Robinson.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maja 2016, 11:59:39 »
Drużynę uzupełniają dwaj świetni i przeze mnie ulubieni weterani: Ron Harper oraz Kevin Willis starszy o 14 lat od swojego duplikatu z Hawks 86. Tym samym drużyna z Atlanty wróciła do wytycznych z draftu i w rotacji minutowej znajdują się tylko gracze z klubów legendarnych.

Willisa znam bardzo dobrze i wiem jakie ma mankamenty w porównaniu do Bismacka, ale zyskuje on w kilku innyc rzeczach, przede wszystkim ofensywnie. Ron Harper to po pierwsze świetny obrońca z badge Floor General, który będzie miał za zadanie bronić pierwszej linii obrony i kiedy trzeba pofrunąć w stronę kosza, a i sam dystans nie jest mu obcy, poza tym to ciekawy gracz który w ciągu zaledwie jednego sezonu z gwiazdy (Cavs wcześniej Clippers 20ppg, gdzie dostał przydomek Hollywood) przeobraził się na gracza zadaniowego. Genialny gość jako element układanki, nie wiem czy na 100% będzie pasował, ale lubiłem go strasznie i fajnie mieć w składzie zawodnika który tak bardzo jest unselfish.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maja 2016, 14:15:03 »
Ocena pierwszego tygodnia wyników drużyny uwzględniająca lidera drużyny Dominique Wilkinsa.

BILANS: 4W - 4L .500 PCT
SCORES: W L L L L W W W
STANDINGS: 8 seed

Drużyna rozpoczęła sezon grą w kartkę, rozpoczynając od zwycięstwa następnie aż 4 krotnie doznając porażki, a obecnie jest w 3meczowej serii zwycięstw. 3 z 4 przegranych można było spokojnie uniknąć tym samym mielibyśmy absolutnie diametralną sytuację, a chyba najbardziej szkoda przegranej z Lakers, gdzie na początku 4 kwarty Hawks prowadziło 20punktami. Pewne zwycięstwo osiąneła tylko drużyna Hornets, reszta czyli Pacers oraz Thunder spokojnie była sprawą otwartą. Nie ma co się rozczulać i skupiam się na tym co jest, a więc bilans 50%. Oceniając taki stan rzeczy można powiedzieć, że jest dość średnio, ale też jest to dopiero początek sezonu a i reguła gry w Playoffs(gdzie udział ma zapewniony każdy team) daje margines na takie błędy. Wypunktuje teraz najważniejsze "+" i "- " drużyny osiągnięte w pierwszych meczach.

Minusy:
- brak koncentracji podczas końcówek spotkań
- nieodpowiednie dobranie zawodników na drafcie
- ilość wymian
- wysoka ilość strat(4m w lidze)

Plusy:
- szybkie pozbycie się KG i sprowadzenie Magica Johnsona (trafniejsze obudowanie Wilkinsa)
- 4 defense w lidze, pozwalający tracić 88 ppg
- skuteczność z gry i rzutów wolnych, adekwatnie 4 i 5 miejsce w lidze
- dyspozycja lidera zespołu Wilkinsa(o tym niżej)

Dominique Wilkins stat-line
PPG:29.1  RPG: 4.1  APG: 3.6  SPG:1.4  FG%:49  FT%: 91   MPG:34.6

Podsumowując grę mojego lidera zespołu można powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Statystycznie wygląda to imponująco(3 strzelec ligi), jednak gdzieś intuicja podpowiada że mogłoby być ciut lepiej. Niepodważalne jest jednak to, że gdyby wyniki zespołu byłyby lepsze jego osiągnięcia byłyby bardziej znaczące. Wyjątkiem jest tutaj mecz vs Hornets, gdzie właściwie mecz przesądzony już w pierwszej kwarcie okazał się być może jedyną okazją do tego aby mimo przegranej podbudować pewność gry, no i udało się rzucając 52punkty. Wilkins to nie tylko opcja gry w ataku gdzie oprócz zdobyczy punktowych dobrze dzieli się piłką, mając na uwadze jego wysoki wskaźnik touches wykonuje 1,4 strat na mecz, ale też dobrze radzi sobie w obronie przechwytując piłki i dzięki skoczności blokując z pomocy. Doszukując się słabych stron Wilkinsa można zauważyć słabszą jak na jego możliwości zbiórkę(zaledwie 4) oraz odsetek trafień za 3(zaledwie 3/19), ale jak pokazał chociażby mecz z Indianą potrafi też trafiać 2 pod rząd i to w kluczowych momentach meczu. Osobnym tematem jest pytanie jakie wyniki osiągnęłaby drużyna i sam Wilkins gdyby od samego początku to Magic był pierwszym rozgrywającym? Śmiem twierdzić że znacznie lepsze, o czym będziemy mogli się przekonać w kolejnym tygodniu rozgrywek.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maja 2016, 13:04:11 »

Larry Johnson znowu zagra z Wilkinsem, tym razem nie będzie to Dream Team II, ale na pewno powinno być równie kolorowo jak w reklamach Conversów z lat 90. LJ będzie miał ciężkie zadanie, bowiem będzie musiał wziąć ciężar zadań wymienianego Rodmana, który spisywał się nieźle, jednak właściwie pomijany był w ataku. Zmianą również jest pozbycie się Shawna Bradleya, którego zastąpi wolny agent Larry Sanders. Obu zawodników szkoda, bowiem od momentu pozyskania Rodmana Atlanta notuje same zwycięstwa, a Bradley był pierwszym zmiennikiem i wypełniał swoje role znakomicie.

Larry Johnson oprócz ponownego grania z Wilkinsem będzie miał okazję spotkać się z Alonzo, z którym to jeśli miał świetne stosunki w Hornets to po zmianach (LJ do Knicks, a Zo do Heat) obaj zostali antybohaterami jednej z największych bójek ostatnich 20 lat, którego ofiarą został... trener JV Gundy (polecam klip). Miejmy nadzieję, że Panowie już wszystko sobie wyjaśnili i klimat będzie panował jak za starych szerszeniowskich czasów.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwca 2016, 15:37:06 »

W ostatnim czasie na pokładzie Atlanty Hawks pojawił się gracz, który wg mojego uznania pasowałby do najlepszej piątki wszechczasów, gracz dla którego zarywałem noce przed pójściem do szkoły i oglądałem finały 1994 i 1995 roku, mowa oczywiście o Hakeemie Olajuwonie. The Dream kosztował Atlantę świetnie spisującego się Mullina oraz niezłych wysokich Zo wraz z Sandersem. Do Atlanty wrócił też Robert Pack, a nowym rzucającym obrońcą jest Dennis 3D Scott. Z drużyną pożegnał się też Ron Harper, którego również jak pozostałych będę miło wspominał. Dodatkowo na razie bez minut, ale zakontraktowani zostali Ervin Johnson oraz Randy Wittman.

« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2016, 12:44:56 wysłana przez Malekem »

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwca 2016, 12:34:46 »

Drużynę zasila stary znajomy Joe Dumars, który zdecydowała się na grę w Hawks dzięki namowie Magica. JoeD będzie miał dość trudne zadanie podobne jak Olajuwona, musi udowodnić swoją wartość na obu stronach parkietu. Celnie trafiać z dystansu i tego dystansu też bronić. Wraz z nim do Atlanty zawitali: Marreese Speights, Clint Capela oraz Shane Larkin. Zespół opuścić musieli: Larry Johnson, Denis Scott, Robert Pack oraz niedawno pozyskany Rondae Hollis-Jefferson(za Wittmana), który w obecności Dumarsa przestał mieć znaczenie. Szkoda Lj-a i 3D, ale wydaje się że właśnie teraz Hawks wyglądają najmocniej w tym sezonie i poutykali taktyczne dziury.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwca 2016, 09:13:58 »

Zespół zdecydował się na (ostatni? na 99% tak) ruch kadrowy angażujący defensywnie usposobionego froncourta. Początkowo, kiedy skauci Atlanty prezentowali różne warianty kadrowe, do postaci Taja Gibsona podchodziłem sceptycznie, ale rozgrywane sparingi przekonują mnie o celności wyboru. Z drużyną pożegnał się Clint Capela, dodatkowo Hawks powróciło do Larry Siegfrieda z puli Free Agents, który w ostatecznym rozrachunku nadal powalczy o minuty backupa Magica z Shane'em Larkinem.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwca 2016, 14:13:25 »
Po tajfunie jaki przeszedł stan Georgia nastąpiły zmiany i tym samym zamykamy już możliwość transferowania. Full wymian, można powiedzieć za dużo, ale sezon wyjątkowy a grać się chce każdym i nie żałuję żadnego trejdu. Wymiany dały mi dużo zabawy i przyjemności, ale teraz czas na konkrety i szlif tego co mamy, do playoffów musimy ograć zawodników i przygotować odpowiednie ustawienia. Podsumowując ostatnią wymianę mieliśmy:

IN: Baylor, Lillard, Sabonis, Sanders, Caroll
OUT: Magic, Hakeem, Speights, Gibson, Horry

Overalowo numerem jeden w zespole będzie Baylor, który występować będzie na swojej alternatywnej pozycji PF-a. Do Elgina należy jeden z najatrakcyjniejszych rekordów NBA, ilości punktów w finałowym meczu: 61!!! Na boisku potrafi wszystko, a teraz ciekawostka: w lidze ( w tym dostępnych graczach) jest tylko 3 zawodników których opis alfabetyczny w każdej kategorii nie jest mniejszy jak B-. Oprócz Baylora jest tam Michael Jordan(Cezar) i Draymond Green(Czarny).
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwca 2016, 17:10:25 wysłana przez Czarny24PL »

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Czerwca 2016, 09:26:07 »
Kandydaci Hawks do nagród sezonu:

Po wielu wymianach zespołu wskazanie najlepszych graczy Hawks jest skomplikowane, ale trzon i najważniejsza reprezentacja jest i uważam, że nie ma się czego wstydzić. Zdecydowanie brakuje Magica, który był ze mną od początku i jego statystyki to kosmiczny argument, szkoda też Olajuwona czy Mullina, ale przejdźmy do konkretów:

DOMINIQUE WILKINS (MVP, ALL-NBA FIRST TEAM) - lider zespołu pod każdym względem, pewna ręka z dystansu, pod koszem bestia, której nie mogą zatrzymać najlepsi. W obronie solidne wsparcie i właściwie żadnych mankamentów. 3 strzelec ligi ze średnią 30pkt na mecz, więcej zdobyczy mają tylko gracze o overalach wyższych o 6 oczek(KB) i 10(MJ). Najlepszy strzelec i przechwytujący zespołu. Skuteczność z gry na poziomie 60%, 84% z wolnych. Wśród Small Forwards ligi plasuje się na pozycjach: 1 strzelec, 3 zbierający, 3 asystujący, 4 przechwytujący, 4 blokujący.

JOE DUMARS (ALL NBA DEFENSIVE TEAM, ALL-NBA TEAM) - typowy cichy zabójca i beta dog. Świetny rzut i jeszcze lepsza obrona. Przyszedł do Hawks w trakcie sezonu, dlatego statystyki przekłamane(tylko 10pkt na mecz, 49% za 3). Jo-D odzywa się kiedy trzeba, pod koniec meczu kiedy to Hawks muszą trafić i wtedy rzadko się myli. W obronie nawet przy przekazaniu na wysokich daje spokój i pewność. Genialny obrońca na piłce i w systemie pomocy. Atutem Dumarsa jest też fakt, że często jest alternatywnym rozgrywającym dzięki dobremu kozłowi i badges P&R.

HAKEEM OLAJUWON (ALL NBA DEFENSE TEAM, ALL-NBA TEAM) The Dream zaskakująco powrócił do drużyny, zawodnik którego domeną jest obrona i gra w post, tylko 5 rozegranych gier w RS daje statystyki na poziomie(13,4pkt, 9,4zb, 2,8 as, 1,4 bl), ale myślę że w obecnym składzie Olajuwon będzie grał znacznie lepiej i dlatego skromnie proponuję jego osobą do piątek sezonu, tym bardziej kiedy dobrych wysokich graczy z argumentem zbiera i broni jest naprawdę mało. Na swojej pozycji Hakeem jest 3 strzelcem, 5 zbierającym 3asystującym i 2 blokującym.

MIKE MILLER (6-th MAN) mój typ na rezerwowego roku, a na pewno najlepszego gracza z najniższą możliwą liczbą, który mógł być wybrany do 10-tki skłądu podczas draftu. Miller jest dla mnie miłym zaskoczenie, Ponad 10pkt na mecz przy 16min gry, 59 % za 3. Pewna ręka, jeśli znajdzie się wide open to właściwie się nie myli. Wygryzł z drużyny taką strzelbę jak Dell Curry. Braki w defensywie nadrabia dobrą zbiórką i pewnym ballhandlingiem.

« Ostatnia zmiana: 02 Lipca 2016, 12:52:42 wysłana przez Malekem »

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipca 2016, 12:55:31 »
The Dream kandydatem do najlepszych w sezonie #4.

Kandydaci Hawks do nagród sezonu:

Po wielu wymianach zespołu wskazanie najlepszych graczy Hawks jest skomplikowane, ale trzon i najważniejsza reprezentacja jest i uważam, że nie ma się czego wstydzić. Zdecydowanie brakuje Magica, który był ze mną od początku i jego statystyki to kosmiczny argument, szkoda też Olajuwona czy Mullina, ale przejdźmy do konkretów:

DOMINIQUE WILKINS (MVP, ALL-NBA FIRST TEAM) - lider zespołu pod każdym względem, pewna ręka z dystansu, pod koszem bestia, której nie mogą zatrzymać najlepsi. W obronie solidne wsparcie i właściwie żadnych mankamentów. 3 strzelec ligi ze średnią 30pkt na mecz, więcej zdobyczy mają tylko gracze o overalach wyższych o 6 oczek(KB) i 10(MJ). Najlepszy strzelec i przechwytujący zespołu. Skuteczność z gry na poziomie 60%, 84% z wolnych. Wśród Small Forwards ligi plasuje się na pozycjach: 1 strzelec, 3 zbierający, 3 asystujący, 4 przechwytujący, 4 blokujący.

JOE DUMARS (ALL NBA DEFENSIVE TEAM, ALL-NBA TEAM) - typowy cichy zabójca i beta dog. Świetny rzut i jeszcze lepsza obrona. Przyszedł do Hawks w trakcie sezonu, dlatego statystyki przekłamane(tylko 10pkt na mecz, 49% za 3). Jo-D odzywa się kiedy trzeba, pod koniec meczu kiedy to Hawks muszą trafić i wtedy rzadko się myli. W obronie nawet przy przekazaniu na wysokich daje spokój i pewność. Genialny obrońca na piłce i w systemie pomocy. Atutem Dumarsa jest też fakt, że często jest alternatywnym rozgrywającym dzięki dobremu kozłowi i badges P&R.

HAKEEM OLAJUWON (ALL NBA DEFENSE TEAM, ALL-NBA TEAM) The Dream zaskakująco powrócił do drużyny, zawodnik którego domeną jest obrona i gra w post, tylko 5 rozegranych gier w RS daje statystyki na poziomie(13,4pkt, 9,4zb, 2,8 as, 1,4 bl), ale myślę że w obecnym składzie Olajuwon będzie grał znacznie lepiej i dlatego skromnie proponuję jego osobą do piątek sezonu, tym bardziej kiedy dobrych wysokich z argumentem nie tylko "zbiera i broni" jest naprawdę mało. Na swojej pozycji Hakeem jest 3 strzelcem, 5 zbierającym 3 asystującym i 2 blokującym.

MIKE MILLER (6-th MAN) mój typ na rezerwowego roku, a na pewno najlepszego gracza z najniższą możliwą liczbą, który mógł być wybrany do 10-tki skłądu podczas draftu. Miller jest dla mnie miłym zaskoczenie, Ponad 10pkt na mecz przy 16min gry, 59 % za 3. Pewna ręka, jeśli znajdzie się wide open to właściwie się nie myli. Wygryzł z drużyny taką strzelbę jak Dell Curry. Braki w defensywie nadrabia dobrą zbiórką i pewnym ballhandlingiem.

*

Malekem

• #RANKING
    0
  • Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lipca 2016, 10:07:12 »
Tak sobie myślę, że dla koszykówki nastały dziwne czasy. Supergwiazdy łączą się by zdobyć upragnione mistrzostwo, stawiają na szali swój dorobek kariery by "w końcu zaistnieć" i nie zostać pominiętym w wyliczaniu tych najlepszych ever. Z jednej strony ich rozumiem, ale z drugiej jako fan jednego z największych "przegranych", bo w końcu Dominique Wilkins nie wygrał mistrzostwa NBA to cieszę się że stało się to w taki sposób. Dla mnie jest to bez większego znaczenia, bo przecież pierścień zdobywa się w mocnym zespole i czasem gracz nie ma na to wpływu. Więc chyba jednak wolę, aby supergwiazdy tworzyły swoją markę i potem na długo zostały w pamięci swoich kibiców, nawet kosztem tej sławy... stworzonej przez media i ekspertów. KD, a wcześniej James złapani w sieć - dziwna jest ta obecna NBA.

* Ostatnie wiadomości

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Borsunio
[21 Września 2021, 11:30:58]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Cezar
[19 Września 2021, 13:41:44]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez brudzio13
[19 Września 2021, 12:28:36]

Odp: Dołącz do ligi NBA Nation / Join NBA Nation wysłana przez Cezar
[16 Września 2021, 18:15:26]

Odp: Dołącz do ligi NBA Nation / Join NBA Nation wysłana przez Majkel_OKC
[16 Września 2021, 17:46:50]

Odp: PLAYBOOK, czyli ważne ogłoszenia administracji. wysłana przez Cezar
[14 Września 2021, 15:47:41]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Rezus9123
[14 Września 2021, 15:34:06]

Odp: PLAYBOOK, czyli ważne ogłoszenia administracji. wysłana przez Cezar
[13 Września 2021, 23:15:49]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez clicers
[12 Września 2021, 18:42:33]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez bARt48PL
[12 Września 2021, 15:34:24]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez przemekkw
[11 Września 2021, 18:43:24]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez szponters
[11 Września 2021, 12:09:17]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez DE_LA
[09 Września 2021, 21:50:25]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez endYWatta
[08 Września 2021, 23:34:21]

Odp: Wstępne zapisy na pierwszy sezon w NBA 2k22 wysłana przez Czupakabra666
[06 Września 2021, 20:52:20]

* Partnerzy

You Tube Facebook Toronto Raptors Boston Celtics Polska San Antonio Spurs Polska